Sitemize 21/04/2014 (12) 20/04/2014 (41) 19/04/2014 (66) haber ve içerik eklenmiştir. Şimdiye kadar 29,123 haber ve içerik eklenmiştir.

Türkiye’nin savaş uçakları Suriye hava sahasını ihlal etti

Eklenme Tarihi ve Saati: 13 Ekim 2012 18:15

Yazdır Yazdır

Türkiye savaş uçakları, Suriye sınır boyunda alçak uçuş yaptı. El Alem kanalı Türkiye kitle iletişim araçlarına dayanarak geçtiği haberde, Türkiye savaş uçaklarının, önceki gün, Suriye hava sahasını ihlal ettiği belirtildi. Türkiye kitle iletişim araçları, meclisin kabul ettiği tezkerenin ardından G.Kurmay, Suriye sınırındaki askeri yığınağı en üst seviyeye çıkardığını duyurdu.

Türkiye Genel kurmay başkanı Necdet Özel, Suriye ordusunun, sınır boyunda muhaliflere yönelik operasyonun, Türkiye’ye sıçraması halinde, karşılık verileceği tehdidinde bulundu.

Türkiye savaş uçakları, meclisten geçen tezkere ardından Suriye sınır boyunda uçuş yaparken, Türkiye’nin Suriye hava yollarına ait bir yolcu uçağını Ankara’ya indirmesi de iki ülke ilişkilerinde yaşanan krizi daha bir tırmandırdı.

Öte yandan, bazı kitle iletişim araçları da, Türkiye silahlı kuvvetlerine ait özel birliklerin Suriye sınır boyunca yerleştirildiği mevzi kazıldığına dikkat çekiyor. Karada ise Suriye sınırına adeta tank duvarı örüldü. Bölgeye getirilen 250 tanktan 50′si sınırın sıfır noktasındaki Mürşitpınar’da konuşlandığı belirtiliyor.Yorum Yapın


EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Facebook Twitter Youtube

Son Eklenenler