Zamane Moğol ordusu Suriye’de katliam,yağmalama ve yok etmede atalarını aratmıyor

Tarih: 01 Mart 2013 Saat: 0:05

13. yüzyılda başlayan Moğol istilası İslam dünyası ve insanlık için büyük felaketlerden biri olarak kabul edilir.İslam dünyasına aç çekirge sürüsü gibi saldıran Moğollar bazı araştırmacıların ifadelerine göre milyonlarla ifade edilecek kadar insanın ölümüne sebep olmuşlarıdır.

Cengiz’in liderliğinde dünyanın çehresini değiştiren bir istila hareketine girişen Moğolların, İslâm dünyasında meydana getirdiği tahribatın boyutları korkunçtur. Harabeye dönüşen şehirlerin manzarası Günümüz Moğollarının (suriye Teröristlerinin) Suriye şehirlerinde yol açtıkları tahribat sonucu oluşan manzara ile aynıdır.

Her iki İstila bir kaç noktadan aynıdır.

Şehirlerin yakılıp yıkılması ve o güzelim şehirlerin adeta harabeye dönmesi ,katliamların ve insan öldürmenin adeta hayvancasına ve acımasızca yapılması,suçsuz ve masum sivillerin insafsızca doğranmaları Tarihteki Moğollar ile günümüz Moğolları arasındaki muhteşem benzerliklerden sadece bir kaçı iken Günümüz Moğolları’nın Kültür değerleri, ilmi müessese,tedris kurumları ve kütüphanelere saldırıları da tarihteki moğolların icraatları ile eşdeğer ve hatta onlarınkinden ileri derecededir,Hatırlanacağı üzere Moğol Orduları Bağdat işgalinde en fazla İslam Kültür ve medeniyetine Saldırmışlar ve tüm kütüphaneleri yakıp,yıkarken ilmi eserleri yok etmişlerdir.

Suriye’de Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın çabalarıyla Halep’te 1500 metrekare alan üzerine ,75 milyon Suriye lirası harcanarak yapılan ve 2009 yılında faaliyete giren bir İslami eserler kütüphanesi. Kütüphanede toplantı salonu,okuma odaları ,yüzlerce yıllık el yazması Kur’an-ı Kerimler ,ilmi kitaplar ve İslami sanat eserleri bulunuyordu Orta doğunun en güzel el yazmaları kütüphanesi olmuştu.

Araştırmacılar,öğrenciler ,akademisyenler için bir ilim yuvası halindeydi Moğolların soyu Muhalif teröristler saldırana kadar,kütüphane yağmalandı ve yakıldı ,Beşar Esad ne yaptı ki diyenlere önce Esad’ın yaptırdığı bu ilmi eseri ve teröristlerin o nadide esere neler yaptığını bir gösterelim istedik.

Etiketler:

Zamane Moğol ordusu Suriye’de katliam,yağmalama ve yok etmede atalarını aratmıyor Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. ahmet turan dedi ki:

    bunlar moğollardan da beterler .bunlar yecüc mecüc olabilirler ha,ağzı tekbirli kafirler

    1. bunlar deccalin avaneleri. inşallah şamda yok olup gidecekler.

  2. mücahit erbakan dedi ki:

    Moğol ırkını kafir yecüc mecücler ile alakalandırmanız büyük bir ırkçılıktır. Moğolistan’a gittiniz mi bilmiyorum ama ben gittim bu teröristler o insanların kesip attığı tırnak olamazlar.

Sayfa başına git