Seyyid Hasan Nasrullah: Bize karşı savaş açanlar savaşın sonucunu bizim beliryeceğimizi unutmasınlar

Tarih: 18 Ağustos 2013 Saat: 1:12

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, gerekirse kendisi dâhil tüm Hizbullah savaşçılarının Suriye’yi ve halkını savunmak için Suriye’ye gideceğini ifade ederek, “Savaşın ne zaman biteceğini biz karar veririz” dedi

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrullah, Direnişin 2006 yılı Temmuz savaşında İsrail’e karşı elde ettiği zaferin 7. yıldönümü münasebetiyle Ayta Beldesi’nde düzenlenen halk etkinliğinde konuştu. Nasrullah, bazı ülkelerin Beyrut’un güney bölgesinde düzenlenen ve 27 kişinin hayatını yitirdiği terör saldırısı karşısındaki suskunluğunu kınayarak, bu ülkelerin terör, öldürme ve cinayetlerin destekçisi olduğunun ortaya çıkacağını, direnişin İsrail’e karşı zafer kazandığı gibi tekfirci teröre karşı da zafer kazanacağını ifade etti. Nasrullah, Lübnan’ın el-Hermel köyler ve Bealbek beldesine düşen füzelerin Suriye topraklarından sözde Suriye silahlı muhalif gruplar tarafından fırlatıldığını, bu nedenle bilgi toplama, tahlil yapma ve varsayımlar öne sürme gereği olmadığını ifade etti.

Lübnan’daki son terör saldırılarının İsrail işbirlikçileri ve belirli taraflarca desteklenen ve finanse edilen tekfirci gruplar tarafından düzenlendiğine dikkat çeken Hizbullah Genel Sekreteri, “Bugün bölgeyi yıkmaya çalışanlar Lübnan’ı da yıkma kararı aldı. Son terör saldırısı da bunun başlangıcıdır” dedi. Nasrullah, tekfirci grupların rejim yanlıları ve karşıtları dâhil Suriye halkına karşı en vahşi katliamları gerçekleştirdiğini belirterek Suriye halkını savunma iddiasıyla muhalefeti destekleyen din adamlarını ve vatandaşları kaçırdıklarına, camileri bombalayıp katliamlar yaptıklarına, Suriye kentlerine hesapsız kitapsız bomba yüklü araçlar gönderdiklerine işaret etti ve Hizbullah’ın savaşmak amacıyla Suriye’nin belirli bölgelerine sınırlı şekilde girdiğini, kontrollü şekilde savaştığını, fakat katillerin esirleri dahi kameraların önünde gündüz gözüyle infaz ettiklerini söyledi.

Bu tekfirci grupların Suriye halkını savunmadıklarına dikkat çeken Nasrullah, “Kadınlarımız, çocuklarımız ve masum insanlarımızı öldürerek, köy ve semtlerimizi yıkarak bize geri adım attıracağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz ey ahmaklar. İsrail’le 30 yıllık tarihimiz ve deneyimimizi okuyun” diye konuştu. Nasrullah, “Bu tür saldırılara karşı yanıtımız, Suriye’de 100 mücahidimiz varsa 200, 1000 varsa 2000, 5 bin varsa 10 bin’e yükseltmek olacaktır” dedi. Nasrullah, ayrıca tekfirci gruplarla mücadelenin ihtiyaç duyması halinde, kendisi dâhil tüm Hizbullah savaşçılarının Suriye’yi ve halkını savunmak için Suriye’ye gideceğini ifade etti. “Bize karşı savaş açanlar savaşın sonucunu kendilerinin belirleyeceğini sanmasınlar çünkü savaşın ne zaman biteceğini biz karar veririz” diye ekledi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git