Yemen cumhurbaşkanı’nın Yemen Hizbullahı’nın şartlarını kabul ettiği iddia edildi

Tarih: 21 Ocak 2015 Saat: 22:06

Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi’nin, Yemen Hizbullahi Hareketi’nin lideri Abdulmelik el-Husi’nin sunduğu şartları kabul ettiği iddia edildi.
İsminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir hükümet yetkilisi yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Hadi’nin, Abdulmelik el-Husi’nin dünkü konuşmasında dile getirdiği şartları kabul ettiğini belirtti.
Yetkili, birkaç saat içinde Cumhurbaşkanlığından, ulusal komisyonun düzenlenmesi, anayasa taslağında ivedilikle değişikliğe gidilmesi ve güvenlik alanında yaşanan sıkıntıların giderilmesi gibi konularda karar çıkarabileceğini dile getirdi.
Abdulmelik el-Husi, dünkü konuşmasında, ülkedeki krizin sonlanması için “ulusal diyalog görüşmelerinde alınan kararları denetleyen ulusal komisyonun düzenlenmesi, anayasa taslağında ivedilikle değişikliğe gidilmesi ve hazırlanan taslağın komisyona sunulması, Barış ve Ulusal Ortaklık Anlaşması’nın uygulamaya geçirilmesi ile en kısa sürede güvenlik alanında yaşanan sıkıntıların giderilmesi” şartlarını sıralamıştı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git