Suriye’deki teröristler vahşi saldırılarını sürdürüyor

Tarih: 28 Ocak 2015 Saat: 0:08

Lazkiye, Halep ve Şam’ın sivil yerleşim alanlarına ilaveten Dera kırsalında bir okulu hain füzelerle hedef alan ‘ılıman muhalifler’ adı verilen terör çeteleri bugün aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu birçok masum cana kıydılar.

SANA muhabiri; teröristlerin fırlattığı 14 roketin Lazkiye kırsalının Meşkita, Kellof, Skobin, Ayn el Laban, Ayn el Bayda, Zekzakiye köy ve beldelerine ilaveten Lazkiye Kentinin kenarlarındaki Cub Hasan sivil yerleşim semtine düşmesi sonucunda 3 vatandaşın şehit, 4 vatandaşın ise yaralandığını ifade etti.

Diğer yandan Şam Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak SANA’ya açıklamasında teröristlerin fırlattığı birkaç füze ve havan mermisinin başkent Şam’ın Amara, Şağur ve Bab Tuma sivil yerleşim semtlerine düşmesi sonucunda bir kadın ve bir kız çocuğu şehit düşerken, şehit düşen kızın annesi de yaralandı. Hain saldırılar özel mülklerde de büyük maddi hasara yol açtı.

Kaynak teröristlerin yine Şam’ın Mezraa yerleşim semtinin el Melik el Adil Sokağına ilaveten Gümrük Bulvarına iki füzeyle saldırmaları sonucunda özel ve kamu mülklerde hasar oluştuğunu aktardı.

Öte yandan Dera kırsalının Busra el Şam Kasabasında Şehit Abdülkerim Necm okuluna düşen birkaç havan mermisi ve füze sonucunda okul öğrencilerinden 5 çocuk şehit, 5’i ağır 12 çocuk da yaralı düştü.

Halep Valiliğinde bir kaynak ise teröristlerin kentin sivil yerleşim alanlarından Nil Caddesini 4 füzeyle hedef aldıklarını söyledi.

Kaynak; kör ve korkak saldırı sonucunda 7 vatandaşın yaralandığını, vatandaşların mülklerinde maddi zararın oluştuğunu aktardı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git