Hama’da teröristler tarafından katledilen 48 kişi toprağa verildi

Tarih: 02 Nisan 2015 Saat: 8:49

Eli kanlı terör çeteleri yada kimi rejimlerin tabiri ile ‘ılımlı muhaliflerin’ Hama iline tabi Selemiye kırsalının Mabuca Köyüne bulundukları saldırı ve gerçekleştirdikleri katliamda şehit düşen 48 sivil vatandaş bugün son yolculuklarına uğurlandılar.

Geneli çocuk ve kadınlardan oluşan 48 şehidi son yolculuğuna uğrulamak içinde Selemiye Devlet Hastanesinde düzenlenen törene geniş halk kitlelerinin yanı sıra dini, sosyal ve remi faaliyet temsilcileri katıldı.

Cenaze töreninde Suriye ordusuna takdir ve destek sloganları atılırken, terör çeteleri ve onları destekleyen devlet rejimler lanetle kınandı.

Katılımcılar insanlığın yüz karası bu katliamların terör çeteleri ve destekçilerinin alınlarında sonsuza dek kara bir ar lekesi olarak kalacağını vurguladı.

Bu arada Türkiye’deki rejim ve daha başka devletlerin destekledikleri terör çeteleri dün Mabuca Köyüne gece saatlerinde haince saldırmış, onlarca evi yağmalayıp çalması ardından bu evleri içindeki masum sivil insanlarla birlikte ateşe vermişlerdi. Hain saldırı sonucunda 48 kişi şehit düşmüş, onlarca kişi de yaranmıştı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git