Vahşi teröristlerin Halep’teki saldırısında 9 sivil şehid oldu

Tarih: 11 Nisan 2015 Saat: 19:08

Erdoğan rejimine bağlı terör örgütlerinin Halep Kentinin sivil yerleşim bölgelerinden Süleymaniye, Seyyit Ali ve el Halidiye Semtlerini füzelerle hedef almaları sonucunda aralarında 11 çocuk ve 17 kadının bulunduğu 9 vatandaş şehit, 47 vatandaş da yaralı düştü.

Halep İl Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak, hain saldırılar sonucunda bazı evlerin yıkıldığını aktarırken, enkaz kaldırma çalışmalarının devam etmesiyle bilançonun artma ihtimaline dikkat çekti.

Halep Kentinin eski semtlerinde bulunan ve Türkiye’deki Erdoğan rejiminin destek – komutasıyla faaliyet gösteren teröristlerin füze saldırılarında bazı binaların yıkıldığını, kamu ve özel mülklerde de yangın ve büyük maddi zararların meydana geldiğini ifade etti.

Halep sağlık müdürlüğünde bir kaynak, SANA muhabirine açıklamasında, terör saldırısı sonucunda yaralanan vatandaşların el Razi ve Üniversite hastanelerine kaldırıldıklarını belirtti.

Halep Kentinin eski semtlerinde devlet kurumları, sivil binalar ve masum insanları hedef almak için Körfez şeyhlikleri tarafından finanse edilen ve Erdoğan rejimi tarafından desteklenen ‘el Tevhid Alayı’, ‘el Fetih Alayı’, ‘Ahrar el Şam ” ve ‘el Ensar Cephesi’ adlarıyla bilinen radikal terör çeteleri bulunuyor.

Teröristler 23 Mart tarihinde Cemiliye Semti ve Baron Caddesini roketli füzelerle hedef almış, çoğu çocuk 12 vatandaşın şehit düşmesi 30 vatandaşın da yaralanmasına yol açmışlardı. Ayrıca kamu ve özel mülklerde de büyük maddi hasarlara yol açmışlardı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git