Abbas güçleri siyonist yerleşimcileri işgal güçlerine teslim etti

Tarih: 30 Nisan 2015 Saat: 8:28

Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri dün akşam (29 Nisan Çarşamba), Batı Yaka’nın kuzeyindeki Selfit kentine girerek “yollarını kaybeden” iki Yahudi yerleşimciyi koruma altına alarak işgal güçlerine teslim etti.

İşgal rejiminden yayın yapan haber siteleri, Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Yahudi yerleşimcileri durdurarak işgal güçleri gelene kadar koruması altına aldığını ve daha sonra yerleşimcileri işgal güçlerine teslim ettiğini bildirdi.

Filistinli gruplar işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirleri takasla kurtarmak için işgal askeri veya Yahudi yerleşimci esir almak için çaba sarf ederken, Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Batı Yaka’da terör estiren Yahudi yerleşimcileri koruma altına alarak işgal güçlerine teslim etmesi Filistinliler tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Öte yandan, Koruyucu Güvenlik biriminin Ramallah’ta eski esir ve İslami Kitle aktivisti Eymen Ebu Arar’ı iki gün gözaltında tuttuktan sonra bu akşam serbest bıraktığı ifade edildi.

Koruyucu Güvenlik birimi, İslami Kitle’nin Birzeit Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimlerinde elde ettiği zaferin ardından Eymen Ebu Arar ve Hamas üyesi 16 kişiyi gözaltına almıştı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git