IŞİD teröristleri Kobani’de 22 sivili vahşice katletti

Tarih: 25 Haziran 2015 Saat: 16:40

IŞİD terör örgütü bugün Halep kırsalının kuzeydoğusu Ayn el Arap(Kobani) Kasabasının güneyinde Barh Botan Beldesinde tüyleri ürperten bir katliam gerçekleştirdiler.

Yerel kaynaklar IŞİD’li teröristlerin bugün sabah saatlerinde beldeye girmeleri ardından ahalisinden geneli çocuk, kadın ve yaşlılardan oluşan 22 vatandaşı kurşuna dizerek idam ettiklerini belirtti. Belde ahalisinin IŞİD teröristlerine karşı koyarak 5 teröristi öldürdüklerini belirten yerel kaynaklar; halk koruma birliklerinden desteğin gelmesi ardından beldeden çekildiklerini aktardı.

Bu arada IŞİD örgütü teröristleri bugün sabah saatlerinde Ayn el Arap Kasabası çevresinde düzenledikleri bombalı intihar eyleminden sonra kasabaya girmeleriyle Ayn Arap’ı savunan güçler arasında şiddetli çatışmalar başlamıştı.

Kasabada yerel kaynaklar, IŞİD teröristlerinin Ayn el Arap’ın kuzeyindeki Türkiye sınır geçidi bölgesinde bombalı bir intihar eylemi gerçekleştirdiklerini, bunun sonucunda en az 5 vatandaşın öldüğünü söyledi.

Ayn el Arap Kasabasını savunan halk güçleri Ocak ayında IŞİD teröristlerini yaklaşık 5 ay süren şiddetli çatışmalardan sonra kasabadan kovmayı başarmıştı. Kasabadaki savaşta IŞİD’ten yüzlerce terörist öldürülmüş onlarca araçları da imha edilmişti.

Bu arada günün ilerleyen saatlerinde Halep kırsalının Ayn el Arap Kasaba ahalisi Kasabada bir bombalı eylemin daha meydana geldiğini aktarırken, patlamada 6 kişinin kurban gittiğini belirtti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git