Halep’te abluka altındaki teröristlerin temsilcileri kurtuluş için Türkiye’de temaslarda bulunuyorlar

Tarih: 07 Aralık 2016 Saat: 20:27

Suriye’nin Halep şehrinde abluka altında bulunan terör örgütleri, bu şehirden güvenli bir şekilde çıkabilmelerini sağlamak amacıyla kendi temsilcilerini görüşmeler için Türkiye’ye göndermiş bulunmaktalar.

El-Alem televizyonunun bildirdiğine göre silahlı grupların toplu olarak Halep’ten çıkmaya hazır olduklarını açıklamalarından kısa bir süre sonra gelen bazı haberler bu silahlı grupların temsilcilerinin Türkiye’de özel çalışmalar başlatarak, Türkiyeli ve BM teşkilatı makamları ile yaptıkları görüşmelerde bu gruplardan Halep’ten güven içinde çıkmaları konusunda garanti sağlamaya çalışıyorlar.

Ellerinde kalan küçük bir bölgede teröristlerin kendi aralarında da ihtilafa düştükleri, çok küçük bir grubun direnişi sürdürme konusunda ısrarcı olmasına karşılık teröristlerin önemli bir bölümü silahları ile birlikte kendilerini ordu mensuplarına teslim etmiş ve bir çokları da kendi aileleri ile birlikte şehri güven ortamında terk etmişlerdir.

Halep’te ordunun son kazanımları bu şehrin akıbetini artık aydınlatmış ve tüm şehrin kontrolünün ordunun eline geçmesi artık an meselesidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git