Suriye zaferlerle birleştikçe, Korsan İsrail bölünecek propagandası yapıyor

Tarih: 23 Aralık 2016 Saat: 9:13

Halep zaferinin yaşanması ve Moskova’da Türkiye, Rusya ve İran Dışişleri Bakanları toplantısı sonucu Suriye’de siyasi çözüme yaklaşılırken, bölgede terörizmin yaratıcısı ve savunucusu Siyonist Rejim planlarının bozulmasından oldukça rahatsız. Siyonist Rejim Başbakanı Netanyahu yaptığı açıklamada; İsrail’in Suriye’deki asıl hedefini açık bir şekilde ortaya koydu.

Suriye savaşının başladığı günden bu güne Suriye’yi bölmeye çalışan muhalif grupları ve IŞİD terör örgütü gibi yıkıcı terör örgütlerini destekleyen ve her fırsatta Suriye aleyhinde açıklamalarda bulunan Siyonist Rejim Başbakanı, Suriye’de bir çözümün olmayacağını ve Suriye’nin parçalanacağını iddia etti.

İşte Siyonist Rejim Başbakanı’nın yaptığı açıklama:

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail Basın Ofisi’nin yabancı gazeteciler onuruna düzenlediği yeni yıl resepsiyonunda yaptığı konuşmada; “Suriye’deki çatışmanın sona ereceğine dair bir şey göremediğini ve ülkedeki bu iç savaşı bitirerek savaş öncesi statükoyu temin edecek barışçıl bir çözümü hayal dahi edemediğini” belirtti.

Netanyahu, “Suriye’de bir çözüm görebiliyor muyum? Hayır. Kesinlikle tek bir mutlu Suriye olamayacak, buna şüphe yok. Peki birleşik bir Suriye olacak mı? Bundan da şüphe duyuyorum. Orada kapanlar var ve bu kapanların ortadan kaybolmak üzere olduğunu düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git