ak Ortak Operasyon Komutanlığı: BBC teröristlerin çıkarları doğrultusunda hareket ediyor

Tarih: 05 Ocak 2017 Saat: 18:47

Irak Ortak Operasyon Komutanlığı yazılı bir açıklama yaparak, Irak’ta terörizme karşı mücadele sürdüren Iraklı güçlerin ağır can kaybına uğratıldıkları yolunda İngiltere BBC yayın kuruluşunun vermiş olduğu haberin gerçeklerle hiç bir irtibatının olmadığını ve tamamen uydurma ve kasıtlı bir habere olduğunu bildirdi.

İRNA’nın verdiği habere göre Irak Ortak Operasyon Komutanlığı bu açıklamasında BBC’nin bu uydurma ve yalan haberlerinin tamamen teröristlerin yararına hazırlanmış haberler olduğunu belirterek, Irak medyasından da bu gibi asılsız haberleri kendi yayınlarında kullanmamalarını istedi.

Irak Ortak Operasyon Komutanlığı, BBC tarafından açıklanan kayıp haberlerin kesinlikle doğru olmadığını ve teröristlere hizmet ve yardım etmek amacıyla bu gibi haberleri uydurarak Iraklı güçlerin moralini bozmaya çalıştıklarını bildirmiştir.

BBC 2 Ocak tarihinde yayınladığı 2016 yılının önemli olayları programında, Irak terörizmle mücadele örgütünün Musul operasyonunda kendi güçlerinden %50’sini kaybettiğini ve şu anda mücadeleyi sürdürme konusunda önemli sıkıntılar yaşadığını iddia etmişti.

Irak Ortak Operasyon Komutanlığı bildirisinde ayrıca Iraklı güçlerin Musul operasyonunun 2. Aşamasının ilk beş gününde Musul şehrinin ortasından geçen Dicle ırmağının doğu kıyısı yakınlarına kadar ilerlemeyi başardığını bildirdi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git