Ahmet el-Esedi: Haşdi Şabi terörizme karşı, dünyanın vekili olarak savaşıyor

Tarih: 06 Ocak 2017 Saat: 15:37

Irak halk güçleri sözcüsü Ahmet el-Esedi haşdişabi’nin, Avrupa kentlerini terör saldırıları ile tehdit eden terörizme karşı, dünyanın vekili olarak savaştığını belirtti.
El-Alem’in bildirdiğine göre Esedi bir basın toplantısında uluslararsaı af örgütünün haşdişabi’yi savaş suçu işlemekle suçlayan raporuna karşı tepkide, raporun bir takım yalandan ibaret olduğunu, halk güçlerinin dışişleri bakanlığından İngiliz kurumlarına karşı dava açmasını talep ettiğini belirtti.
Esedi Irak halk güçlerinin dünya tarafından teröristlerle mücadelede binlerce şehit verdiğine işaretle, Haşdişabi’nin Avrupa’yı terör saldırıları ile tehdit eden IŞİD’e karşı savaşta değerli zaferler kazandığını belirtti.
Haşdişabi sözcüsü halk güçlerinin uluslararası af örgütü ile defalarca temas kurarak, onlarla diyaloğa hazır olduğunu, bir devlet kurumu olarak insanlı ve uluslararası kriterlere bağlı kaldıklarına dair kapsamlı bilgi aktarmaya hazır olduğunu duyurduğunu belirttiğini fakat uluslararası af örgütün her seferinde bu isteğe kayıtsız kaldığını belirtti

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git