Irak Ordusu Musul’un orta kesimlerine kadar girmeyi başardı

Tarih: 07 Ocak 2017 Saat: 11:42

Irak ordusu, Musul’un 2014 yılında IŞİD terör örgütü tarafından işgal edilişinden sonra dün akşam ilk kez Musul şehrine girmeyi başardılar.
Irak ordu birlikleri, Musul’un doğusunda elde ettikleri kazanım ve ilerlemelerin devamında, dün teröristlerle amansız bir mücadele ve çatışmaya girerek, şehrin su yollarından biri aracılığıyla şehrin orta kesimlerine kadar girmeyi başardılar.
Irak ordusu operasyon komutanlığınca yapılan açıklamada Iraklı güçlerin Musul’un Vahde mahallesini tamamen teröristlerden temizlediklerini ve şimdi ise Kuzely Garac mahallesine doğru ilerlemekte olduklarını bildirdi.
Öte yandan Irak askerlerinin gerçekleştirdiği operasyonlar sonucu, 13 DEAŞ’lı tekfirci öldürülürken onlarca terörist de yaralandı.
Alsumeria’nın haberine göre, Irak askerleri El Anbar eyaletinin batı eksenindeki “el-Zaviye” ve “el-seker” bölgelerini kurtardı.
Bu operasyonlar sonucu, 13 DEAŞ’lı tekfirci öldürülürken onlarca terörist de yaralandı. Arap medyasının aktardığına göre, bu bölgedeki yerel aşiretlerin yardımları opersyonların başarıya ulaşımı için gayet etkili olmuştur.
Dün de Haşdi Şabi’nin gerçekleştirdiği büyük çaplı operasyonda El Anbar’ın batısındaki 7 stratejik bölge DEAŞ’ın elinden kurtarıldı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git