Ayetullah Haşimi Rafsancani’nin ailesi teşekkür mesajı yayınladı

Tarih: 11 Ocak 2017 Saat: 12:07

Ayetullah Haşimi’nin ailesi, İran milletini bu büyük mücahidin cenazesine sergilediği yoğun katılım nedeniyle takdir etti.
Ayetullah Haşimi’nin ailesi, İran milletini bu büyük mücahidin cenaze törenine gösterdiği büyük ilgi ve yoğun katılım nedeniyle takdir edip yayınladığı bir duyuruyla teşekkürlerini bildirdi.
Bu duyuruda yer alan bazı ifadeler şöyle:
Milletin onlar için yaşayıp mücadele eden bir insanı onurlandırması yaşanabilecek en güzel olaydı. Bugün millet sadece Haşimi’yle değil Beheşti’nin mazlumluğu, Mutahhari’nin düşüncesi, Talegani’nin özgürlükçülüğü ve İmam Humeyni’nin cesurluğuyla veda etti.
Haşimi’nin ömrünün özeti, ortayı tutmak ve birlikti, nitekim vefatı bile günümüzde gerekli olan birliğin göstergesiydi.
Ülkemizin ileri görüşlü bir insanı kaybettiğine rağmen onun düşünceleri yönünde hareket ederek, daha güçlü bir İran’ı inşa etme yolunda adım atmayı planlayan yeni bir nesil kazanmıştır.
Son olarak, İran’ın minnettar halkı, devlet yetkilileri ve özellikle Seyyid İmam Ali Hamaney, din adamları, diğer dinler ve mazheplerin liderleri ve diğer ülkelerin yetkilileri ve halkına gösterdikleri teselli ve saygıdan dolayı içtenlikle teşekkürlerimizi dile getirmek istiyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git