Belata kampı’ndaki çatışmalarda bir güvenlik görevlisi hayatını kaybetti

Tarih: 20 Mart 2017 Saat: 13:05

Nablus Valisi, bu sabah (20 Mart Pazartesi) erken saatlerde yaptığı açıklamada, Ramallah’a bağlı Kuber köyü sakinlerinden güvenlik görevlisi Hasan Ali Ebu’l-Hac’ın dün gece Belata Mülteci Kampı’nda yaşanan çatışmalar sırasında aldığı yaranın etkisiyle hayatını kaybettiğini açıkladı.
Nablus kentinin doğusundaki Belata Mülteci Kampı’nda yaşanan çatışmalarda silahlı bir kişi ve iki güvenlik görevlisinin yaralandığı ifade edilmişti. Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik biriminde görev yapan Hasan Ali Ebu’l-Hac’ın başından yaralandığı ve ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı açıklanmıştı.
Filistin tv muhabirinin görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, gece yarısına doğru kampı bir anda silah sesleri kapladı ve yaralıları hastaneye götürmek için ambulanslar kampa geldi.
Kaynaklar, yaralılardan birinin güvenlik güçleri tarafından aranan 27 yaşındaki “Ez-Za’bur” lakaplı Ahmed Ebu Hammade olduğunu bildirdi.
Ağır yaralı olduğu belirtilen Ebu Hammade’nin fotoğrafının sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandığı belirtildi. Kaynaklar, başından ve karnından yaralanan Ebu Hammade’nin hastaneye kaldırıldığını söyledi.
Fetih Hareketi içinde Mahmud Abbas ve Muhammed Dahlan taraftarları arasında yaşanan çatışma nedeniyle Belata Mülteci Kampı’nın son günlerde silahlı kişiler ile güvenlik güçleri arasında gerginliğe sahne olduğu belirtildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git