Emir Abdullahiyan: Bölgede askeri stratejiler yenilgiye uğradı

Tarih: 20 Nisan 2017 Saat: 12:36

İran Meclis Başkanının Uluslararası İşler Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, bölge buhranlarının askeri yoluyla çözümüne dair siyasetlerin yenilgiye uğradığını söyledi.

Emir Abdullahiyan, Tahran’da Pakistan’ın İran büyükelçisiyle görüşmesinde yaptığı açıklamada, malesef bazı ülkelerin, ABD’yi askeri yola zorladığını ve bu durumun bölge milletlerinin refahı, barışı, istikarı ve komşuluk ilişkilerine karşı olduğunu söyledi.

Emir Abdullahiyan, Amerika’nın Suriye’ye yönelik füze saldırısına da işaretle, bu saldırının Suriye’de ve Afganistan dahil bu bölgede faaliyet gösteren teröristlere yanlış bir mesaj olduğunu zira bu saldırının, teröristleri, bölgenin daha da güvensizliği için teşvik edeceğini söyledi.

Pakistan’ın İran büyükelçisi Asıf Durani de sözkonusu görüşmede, bölgede terörizm buhranının yalnızca siyonist İsrail’in çıkarlarını temin ettiğini ve İslam ülkelerinin zararına olduğunu söyledi.

Pakistan büyükelçisi, İslam ülkelerinin işbirliği ve uzak görüşlülükle, gerginlikten uzak olmaları ve bölgeye yabancıların gelmesini önlemeleri gerektiğini söyledi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git