Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Siyonist İsrail’in kuruluş kutlamasına katıldı

Tarih: 18 Mayıs 2017 Saat: 19:04

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Filistinlilerin ”Nakba” yani ”felaket” olarak adlandırdıkları gün olan Siyonist İsrail’in kuruluşunun kutlandığı resepsiyona katıldı.
Siyonist İsrail’in 69’uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara’da resepsiyon düzenlendi.
Siyonistlerin Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, Kültür ve Turizm Bakanı Avcı’yı kapıda karşılarken Avcı, programda yaptığı konuşmada Başbakan Binali Yıldırım’ın Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya mesajını iletti. Ardından kısa bir konuşma yapan Avcı, Meclis’teki oylamaya yetişmek zorunda olduğunu ifade ederek, resepsiyondan erken ayrıldı.
İsrail’in milli gününü tebrik ederek konuşmasına başlayan Avcı, ” İsrail ile önümüzdeki dönemde özellikle enerji, kültür, turizm, ticaret, yüksek teknoloji gibi alanlarda işbirliğimizin gelişmesinin bölgedeki siyasi ortama da olumlu tesir edeceğini değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.
Konuşmasında Başbakan Binali Yıldırım’ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya tebrik mesajını ileten Avcı, şunları kaydetti:
“Sayın Başbakan, İsrail’in milli gününü tebrik eder, ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin gelişmekte olduğunu görmekten memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim. Temennimiz, Türkiye-İsrail ilişkilerinin, Ortadoğu’da barış ve istikrarın sağlanması yönündeki çabalara da katkı sağlamasıdır. Bu vesileyle, İsrail halkına esenlikler dilerim.”

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git