Beşşar Esad: Terörizm yok edilinceye kadar mücadeleye devam

Tarih: 19 Mayıs 2017 Saat: 11:37

Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad, Irak başbakanı milli güvenlik müşaviriyle görüşmesinde, iki ülke ordularının terörizmle mücadelesinin Irak ve Suriye’de güvenlik ve sebatın geri gelmesine vesile olacağını söyledi.

Suriye cumhurbaşkanı Beşar el Esad dün Irak Başbakanı Haydar İbadi’nin delegasyonu ve Milli Güvenlik Müsteşarı Falih el Fayyaz’ı kabulünde İbadi’den şifai bir mesaj aldı.

Irak başbakanı İbadi Esad’a mesajında; özellikle Suriye – Irak sınırlarında IŞİD’e karşı savaş olmak üzere tekfirci teröre karşı mücadelede iki kardeş ülke arasındaki işbirliği ve koordinasyonu daha da geliştirme önemine vurgu yaptı.

Beşar Esad da Suriye ve Irak ordularının iki ülkede teröre karşı sağlayacakları her başarının iki ülkede de güvenlik ve istikrarın sağlanmasında önemli bir adım teşkil edeceğini belirtti. Bölge ülkelerini parçalama ve zayıflatmada terörün araç olarak kullanıldığı planlarda düşmanın ortak olduğunu belirten Esad, bu ortak düşmana karşı mücadelenin de ortak olduğunun altını çizdi.

Görüşmede Irak ordusunun Musul’da gerçekleştirdiği başarılar ışığında sınıra yakın bölgelerde iki ülke ordusu arasında askeri koordinasyon için pratik adımlar masaya yatırıldı. Aynı zamanda teröre karşı ortak mücadelede Suriye ve Irak orduları arasında ortak operasyonlar, direk ve yakın işbirliği meseleleri ele alındı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git