Terörist İsrail güçleri bir Filistinliyi şehit ettiler

Tarih: 19 Mayıs 2017 Saat: 11:30

Terör rejimi İsrail güçlerinin Batı Şeria’da yer alan Nablus’un güneyinde bir Filistinliyi şehit ettikleri bildirildi.

El’Alem kanalına göre, Nablus kentinin güneyindeki Havara beldesi ana caddesinde dün (18 Mayıs Perşembe) öğle saatlerinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda Filistinli bir genç şehit oldu ve bir gazeteci de yaralandı.
Filistin Sağlık Bakanlığı, Nablus’un doğusundaki Beyta beldesi sakinlerinden 23 yaşındaki Mutez Hüseyin Hilal Beni Şemse’nin Yahudi yerleşimcilerden birinin kurşunuyla şehit olduğunu açıkladı.
Bakanlık, AP kameramanı Mecdi İştiyye’nin de olayları takip ederken işgalcilerin açtığı ateş sonucu elinden yaralandığını bildirdi.
Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcilerden birinin Filistinlilere yaklaştığını ve yakın mesafeden Filistinli gence ateş açtığını, başından yaralanan gencin kısa süre sonra olay yerinde şehit olduğunu söyledi.
Filistinliler, işgal rejimi zindanlarında açlık grevi eylemini sürdüren esirlere destek amacıyla Havara beldesi ana caddesi üzerinde toplanarak yolu trafiğe kapatmıştı.
Bölgeye gelen işgal devriyelerinin kalabalığı dağıtıp yolu trafiğe açmak istemesi üzerine Filistinlilerle işgal güçleri arasında çatışma çıktı.
Havara beldesi ana caddesinde sık sık öfkeli Filistinlilerin gösterilerinin ve Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git