Fatimiyun Tugayları Irak-Suriye sınırında Kasım Süleymani ile Şükür Namazı kıldı

Afganistanlı Harem Savunucuları düzenledikleri operasyonun devamında Suriye-Irak sınırına ulaştı ve General Kasım Süleymani ile birlikte şükür namazı kıldılar.

Afganistanlı harem savunucusu olan “Fatimiyyun Tugayları” düzenledikleri operasyonun devamında geçen ay Irak-Suriye sınırına doğru harekete başladılar.

Fatimiyyun Tugayları ve direniş kuvvetleri gösterdikleri yoğun çaba sonucu, iki gün önce Amerikan hava savunma hattını geçerek Irak-Suriye sınırına ulaşmayı başardılar.

Fatimiyun Tugayı askerleri General Süleymani ile birlikte Irak-Suriye sınırında namaz kılarken

Irak ile Suriye arasında yaklaşık 600 km’lik ortak sınır bulunmaktadır ve Musul operasyonundan önce, IŞİD terör örgütü bu sınır bölgesi 400 km’sini ele geçirmişti.

Irak’tan Suriye sınırına kadar kaydedilen ilerleme aslında IŞİD terör örgütünün Musul’un doğusundan tamamen çıkarılması anlamına gelmektedir. Irak-Suriye sınırına ulaşılmasıyla, IŞİD terör örgütünün Suriye topraklarıyla olan bağı tamamen kopmuştur.

Şuan Amerika ve desteklediği örgütler ile Suriye Ordusu ve müttefikleri arasında, Suriye’nin güney sınırına kimin sahip olacağı konusunda ciddi çatışmalar yaşanmaktadır.

Tarih: 12 Haziran 2017 Saat: 14:57
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git