Emir Abdullahiyan: Filistinli üç gencin şehadeti intifadaya güç vermiştir

Tarih: 16 Temmuz 2017 Saat: 19:20

Emir Abdullahiyan: Filistinli Üç Gencin Şehadeti İntifadaya Güç Vermiştir Filistin İntifadasını Destek Kurumunun Daimi Genel Sekreteri; “Filistin halkı en doğal ve meşru hakkı olan kendisi savunmayı her alanda kullanacaktır.” açıklamasını yaptı.

Filistin İntifadasını Destek Kurumunun Daimi Genel Sekreteri Hüseyin Emir Abdullahiyan, işgalci Siyonist rejimin Filistinlilerin Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kılmalarını engelleyen yasağını değerlendirerek; “Kudüs Müslümanların ilk kıblesidir. Siyonist İsrail rejiminin bu mukaddes mekanı 1969 yılındaki işgalinden bu zamana kadar ilk kez Mescid-i Aksa’da Müslümanların namaz kılması yasaklanmakta” ifadelerini kullandı.

İşgalci İsrail rejiminin kendi başkentini Tel Aviv’den Kudüs’e taşımak istediğini vurgulayan Emir Abdullahiyan, uluslararası toplumun ve Arap ülkelerinin buna karşı sessizliği ve Amerika’nın emperyalist çıkarları nedeniyle Siyonist rejimin daha fazla küstahlaştığının altını çizerek; “Filistin halkı en doğal ve meşru hakkı olan kendisi savunmayı her alanda kullanacaktır.” açıklamasını yaptı.

Cuma günü üç Filistinli gencin büyük cesaret örneği göstererek İsrail rejimine karşı gerçekleştirdikleri eylem sonrası şehit olmalarını direniş günü olarak tanımlayan Emir Abdullahiyan; “Filistin intifadası yeni bir aşamaya geçmiştir.” ifadelerini kullandı.

Filistin İntifadasını Destek Kurumunun Daimi Genel Sekreteri Hüseyin Emir Abdullahiyan, Siyonist rejimin Mescid-i Aksa’da Müslümanlara getirdiği Cuma namazı yasağına ve Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin’in rejim tarafından tutuklanmasına karşı sessizliğini koruyan ülkelere seslenerek; “İşgalci İsrail rejimine karşı direnişin tek hakiki yol olduğunu anlamalılar.” dedi.

Emir Abdullahiyan açıklamalarında son olarak; Siyonist rejimin insan karşıtı saldırıları ve katliamları karşısında uluslararası toplum ve dünya Müslümanlarını sorumluluk almaya çağırarak işgalci rejime karşı sessiz kalmamalarını istedi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git