Emir Abdullahiyan: İran terörizmle mücadelede en ön saftadır

Tarih: 17 Temmuz 2017 Saat: 10:29

İran Meclis Başkanı uluslararası işler özel yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suriye parlamentosu temsilcilerinin, Suriye’nin Keferya ve Fua bölgesinde insanlık dışı cinayetlerle ilgili gözlemcilik merkezini kurmaları girişiminin takdire şayan olduğunu söyledi.

Emir Abdullahiyan, dün Tahran’da, Suriye ve İran parlamentoları dostluk grubu başkan vekili Ragıb Hüseyin el’Hüseyin ile görüşmesinde, Fua ve Keferya halkının tekfirci teröristlere karşı mücadelesini överken, Suriye halkına karşı cinayetlere sessizliğin ve bu duruma karşı bazı ülkelerin ve uluslararası kuruluşların tutumunun teröristleri bölgede cinayetlerinde daha da teşvik ettiğini söyledi.

Emir Abdullahiyan, İran İslam Cumhuriyetinin terörizmle mücadelede kararlı olduğu ve Suriye buhranın da siyasi yolla çözümünden yana olduğunu ispatladığını söyledi.

Görüşmede Suriyeli yetkili Hüseyin el’Hüseyin de, siyonist İsrail rejimi ve onun bölgedeki bazı Arap ve bölge dışı müttefiklerinin bölge ve dünyada başta terörizm olmak üzere çeşitli buhranların çıkmasındaki başlıca faktör olduklarını söyledi.

El’Hüseyin, dünyanın dört bir yerinde direniş cephesinin zayıflatılmasına dair çabaların sonuç vermediğini belirterek, eninde sonunda direniş cephesinin kazanacağını söyledi.

Suriyeli yetkili, ayrıca İran İslam Cumhuriyeti’nden Fua ve Keferya bölgesi halkının çalışma ortamı bulması ve çocukların eğitimi konusunda destek vermesini istedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git