Rakka’da kurtarılan petrol sahaları onarılıyor

Tarih: 11 Ağustos 2017 Saat: 18:52

Petrol ve Madeni Servetler Bakanı Ali Ganim; ordu birliklerimizin Rakka kırsalından radikal terörden kurtardıkları Sevra Petrol Sahalarında onarım ve yeniden üretimi sağlama çabalarını inceledi.

Saha incelemelerinde bulunduğu sırada basına açıklama yapan Bakan Ganim; petrol sahalarında yapılan teknik incelemelerde teröristlerin verdikleri hasarın tespit edildiğini ifade etti. Radikal teröristlerin altyapı ve yüzeysel ekipmanlara büyük hasarlar vermiş olduklarına dikkat çeken Ganim; bu sahaları ve içerdikleri kuyuları acilen onarma amaçlı bir plan hazırlandığını belirtti. Ganim onarım çalışmalarında yüksek fizibiliteye sahip kuyulara öncelik verileceğini söyledi.

Bakan Ganim şu ana dek 7 kuyunun onarılıp üretime konulduğuna dikkat çekerken, bu ayın sonlarına doğru günlük ortalama üretim hacminin 1600 varile ulaşacağını, ardından da aşamalı olarak arttırılacağını açıkladı.

Rakka Kentinin güney ve güneybatı yönlerinde düşen Sevra Petrol Sahalarında 18 petrol sahası bulunmasıyla 12 bin metre karelik alana yayılıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git