Yemen’de kolera can almaya devam ediyor

Tarih: 12 Ağustos 2017 Saat: 11:41

Yemen’de kolera bu ülkeyi tehdit ederken Yemen’in sağlık merkezlerinin kolera ile mücadele konusunda yeterli imkan ve donanıma sahip olmadığı zira Suudi rejiminin saldırıları sonucu sağlık merkezlerinin önemli bölümünün yıkıldığı bildiriliyor.

El’Alem kanalına göre, Dünya Sağlık Örgütü yaptığı açıklamada, Yemen’de her gün koleraya yaklanmış 120 Yemenli’den birinin öldüğünü ve nisan ayından bu yana koleradan ölenlerin 2 bin civarında olduğunu bildirdi.

El’Alem kanalı verdiği özel haberde, koleraya yakalan hastaların koridorlarda ve çok şanslı olanların ise çadırlarda ve gölgede olduğuna yer verilirken, Yemen’de binlerce kolera hastasının durumunun her geçen gün daha da kötüleştiğine dikkat çekildi.

Bilindiği gibi Suudi rejimi ve müttefiklerinin Yemen’e yönelik saldırılarında başta hastane ve su santralleri olmak üzere ülkenin altyapısının önemli bir bölümünün yerle bir edilmesi sonucu ülkede ilaç ve sağlık alanında ciddi sorunlar meydana gelmiş ve ayrıca Yemen’e uygulanan ambargodan dolayı da bu ülkeye ilaç ve gıda maddesinin girmesine engel çıkarılması tam olarak bu ülkede insani faciayı beraberinde getirmiştir.

Dünya Sağlık Örgütü, Yemen’de 400 bin kişinin kolera virüsüne bulaştığını bildiriyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git