Filistin ​İslami Cihad Hareketi Kudüs İntifadası’nı genişletme çağrısında bulundu

Tarih: 11 Ekim 2017 Saat: 14:25

İslami Cihad Hareketi, Filistin halkının Siyonist terör karşısında boyun eğmeyeceğini belirterek, işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınların bedelini mutlaka ödeyeceklerini ve Amerika’nın da desteklediği planlarının başarısız olacağını söyledi.

İslami Cihad Hareketi, bugün (10 Ekim Salı) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistin halkını Mescid-i Aksa’da nöbet tutmaya ve işgal altındaki toprakların her yanında Yahudi yerleşimcilere karşı koymaya davet etti.

İşgalcilerin başta Mescid-i Aksa ve İbrahim El-Halil Camii olmak üzere Müslümanların kutsal mekanlarına yönelik ihlallerinin devam ettiğini hatırlatan İslami Cihad, bu durumun Filistinliler olarak topraklarını ve kutsal mekanlarını savunmak için intifadayı ve işgalcilere yönelik direniş eylemlerini tırmandırmalarını gerektirdiğini belirtti.

İslami Cihad’ın bu çağrısı, Arap ve İslam ülkelerinin tepkisizliğinden yararlanan işgalcilerin, Yahudilerce kutsal sayılan bayram günlerini de bahane ederek Mescid-i Aksa’ya ve İbrahim El-Halil Camii’ne baskınlarını yoğunlaştırmalarının ardından geldi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git