Kamışlı’da teslim olan 114 kişi af kararından faydalandı

Tarih: 06 Aralık 2017 Saat: 18:39

Ulusal uzlaşma çabaları kapsamında bugün Haseke İline tabi Kamışlı Kentinde güvenlik birimlerine teslim olan 114 kişi 2016/15 sayılı af kararı kapsamında kanuni durumları yeniden düzenlenerek serbest bırakıldılar.

Suriye hükümetinin yurt genelinde harcadığı uzlaşma çabaları kapsamında serbest bırakılan söz konusu kişiler, ulusal güvenlik ve istikrarı sabote edecek herhangi bir eylemem katılmama taahhüdü imzaladılar.

Haseke Valisi Cayiz el Musa SANA’ya açıklamalarında; dış güçlerin edat olarak kullandıkları vatandaşların yanlış yoldan geri dönme ve vatanı hep birlikte yapılandırmaya katkıda bulunmaları açısından 2016/15 sayılı af kararının önemine dikkat çekti.

Vali Musa Haseke’de af kararından faydalanmak isteyen yüksek sayıda vatandaşın varlığına işaret ederken, halkın önde gelenleri ve sosyal şahsiyetlerin bu konuda önemli rol oynayabileceklerini ifade etti.

Haseke İl Emniyet Müdürü Fayiz Gazi ise; 114 kişinin kanuni durumlarının yeniden düzenlendiğini ve normal yaşamlarına dönebileceklerini belirtirken, uzlaşma komitesinin bu bağlamda talepler kabul etmeye devam ettiğini söyledi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git