Yemen’de üst düzey bir Suudi askeri komutan öldürüldü

Tarih: 15 Temmuz 2018 Saat: 10:42

Suudi rejiminin Yemen’e yönelik cinayetleri devam ederken dün Yemen’de üst düzey bir Suudi komutanın öldürüldüğü bildirildi.

Lübnan El’Meyadin kanalına göre, Yemen’in batı sahilinde Suudi koalisyon güçlerine bağlı Halid Bin Velid karargahı komutanı beraberindeki 7 askerle birlikte öldü.

Mütecaviz koalisyon güçlerine göre, sözkonusu Suudi komutan ve beraberindekiler, bir mayının patlaması sonucu öldü.

Bu arada Yemen savunma bakanlığı yaptığı açıklamada, Yemen ordusunun Arabistan’ın güneyinde yer alan Necran’da Arabistan Milli Muhafız güçleri mevzilerine kısa menzilli balistik füze atıldığını ve hedefin vurulduğunu bildirdi.

Geçtiğimiz cuma gecesi de, Yemen ordusu ve halk komiteleri Arabistan’ın Asir bölgesine Zelzal 2 modeli balistik füze fırlatmıştı.

Yemen ordusu geçen hafta da, Arabistan’ın bir çok yerine balistik ve değişik füzeler fırlatmıştı.

Bilindiği gibi Suudi rejiminin Amerika ve diğer güçlerin desteğini alarak mart 2015’te Yemen’e saldırı başlatmasıyla beraber bugüne kadar 14 bin Yemenli sivil ölmüş, onbinlercesi de yaralanmıştır. Mütecaviz güçlerin Yemen’i muhasara altına alması ise bu ülke halkının başta ilaç ve gıda maddesi olmak üzere en önemli ihtiyaç malzemelerinin ve insani yardımların girişine engel oluyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git