Irak’ta, IŞİD sabotajları sebebiyle 18 saati bulan elektirik kesintileri yaşanıyor

Tarih: 07 Ağustos 2018 Saat: 11:53

IŞİD’in Irak’ın kuzeyindeki Kerkük ile diğer kentler arasındaki yüksek gerilim hatlarına yönelik sabotajları nedeniyle bölgede 18 saati bulan elektrik kesintilerinin yaşandığı belirtildi.

IŞİD tarafından Kerkük otoyolunda kaçırılıp öldürülen Şii erkeklerin Kerbela’daki çocukları, babalarının fotoğraflarını boyunlarına asarak güvenlik güçlerinin üstlerine düşeni yapmasını istiyor.

Kerkük Elektrik Dağıtım Şirketi Müdürü Yalçın Mehdi, basına yaptığı açıklamada, IŞİD militanlarının son bir haftadır hemen hemen her gün yüksek gelirim hatlarına sabotaj düzenlediğini söyledi.
Kerkük’te bulunan üç önemli elektrik santralinden diğer kentlere giden elektriği taşıyan yüksek gerilim hatlarının hedef alındığına dikkati çeken Mehdi, IŞİD’in elektrik hatlarını hedef alarak vatandaşı hükümete karşı kışkırttığını kaydetti.

Kerkük ile Diyala, Salahattin ve Musul arasındaki gerilim hatlarının saldırılara maruz kaldığını aktaran Mehdi, tahrip edilen her bir hattın onarımının birkaç gün sürdüğünü ve bu nedenle Kerkük’te 18 saat süren kesintiler yaşandığını ifade etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git