• Siyonist bakanın Hamas karşısında acizlik itirafı
  23 Tem 2018 14:39 Siyonist bakanın Hamas karşısında acizlik itirafı

  Korsan İsrail’in savaş Bakanı Avigdor Liberman bu rejimin Gazze şeridinde Filistin İslamî direniş hareketi Hamas’ı devirmekten aciz olduğunu itiraf etti.

  Korsan İsrail’in TV 10 kanalının haberine göre, gerçi siyonist rejim geçen yılın Aralık ayından bu yana Gazze şeridine hava saldırıları düzenlemeyi gündemine aldı, fakat savaş Bakanı Avigdor Liberman Pazar günü Gazze şeridinin yanı başında yer alan Sedirot siyonist yerleşkesinin sakinleri ile görüşmesinde Tel aviv Gazze şeridinde Hamas hareketini zayıflatabilecek güçte olmadığını belirtti.

  Siyonist rejimin Gazze şeridinde İslamî direnişe karşı acizliğini ve şaşkınlığını itiraf eden Liberman ayrıca bu rejim Salı günü Kerem Ebu Salim güzergahını yeniden açacağını ifade ettib.

  Bu arada Gazze sınırında düzenlenen Geri dönüş yürüyüşünde yaralanan Filistin 26 yaşındaki genç Kerem İbrahim Arafat’ın kurtulamayarak şehit düştüğü açıklandı.

  Böylece Geri dönüş yürüyüşünde şehitlerin sayısı da 152’ye yükseldi.

  ****************************************************************************************************
 • Almanya terör örgütü olan Beyaz Bereliler’i kabule hazır
  23 Tem 2018 14:37 Almanya terör örgütü olan Beyaz Bereliler’i kabule hazır

  Almanya dışişleri bakanı Heiko Maas, dün gece Bild gazetesine yaptığı açıklamada, bu ülkenin Beyaz Bereliler terör örgütü unsurlarından bir çoğunu kabul edebileceğini söyledi.

  İRNA’nın haberine göre, siyonist İsrail rejimi dün yayınladığı bildiride, 800 kadar ‘Beyaz Bereliler’ terör örgütü üyesini işgalindeki Filistin topraklarına intikal ettirdiğini bildirmişti.

  İsrail ordusu, bu girişimi Amerika ile bazı Avrupa ülkelerinin isteği üzerine yaptı.

  Ürdün de, sözkonusu 800 kişinin İngiltere, Kanada ve Almanya’ya gideceğini bildirdi.

  Beyaz Bereliler grubu mart 2013’te, Amerika ve İngiltere’nin mali yardımıyla Türkiye’de oluşturuldu. Suriye’de teröristlerden kurtarılan bölgelerde yapılan araştırmalarda, sözkonusu grubun terör örgütü En’Nusra Cephesi’ne sivillerin kimyasal silahla öldürülmesinde yardım ettiği anlaşıldı.

  Suriye’de Batı ülkeleri tarafından desteklenen, kendisini “Sivil Savunma” kuruluşu olarak tanıtan “Beyaz Bereliler” adlı grup üyelerinin, ırkçı İsrail’in kapılarını açmasıyla Ürdün’e tahliye edildiği bildirildi. Suriye ordusu ve müttefiki Rusya’nın, ülkenin güneybatısındaki Deraa ve Kuneytra’da yoğunlaştırdığı operasyonlar üzerine bölgede sıkıştığı belirtilen 800 Beyaz Bereliler üyesi ve ailelelerinin ırkçı İsrail üzerinden Ürdün’e sevk edildiği duyuruldu.

  ****************************************************************************************************
 • Ensarullah: Müdahaleci Arap Koalisyonu el-Hudeyde Savaşında Yenildi
  23 Tem 2018 14:30 Ensarullah: Müdahaleci Arap Koalisyonu el-Hudeyde Savaşında Yenildi

  Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdusselam haftalık “La” dergisine verdiği röportajda; düşmanın el-Hudeyde’ye saldırı planı başarısız oldu çünkü düşman Batı sahiline ve el-Hudeyde’ye müdahalesinde kendi güçsüzlüğünü gizlemek için medya ve psikolojik savaş yöntemlerini kullandı, ifadelerini kullandı.

  Abdusselam açıklamalarının devamında, halkın milli konular ve dış müdahaleler karşısında istikrarın ve hakimiyetin korunması konularındaki kararlılığından övgüyle bahsederek; el-Hudeyde savaşı müdahalecilerin 3.5 yıl sonra büyük bir yenilgiyle karşı karşıya olduklarını anlamalarını sağladı. Yemen’e yönelik müdahaleye birçok ülke bunların başında Amerika ve İngiltere tüm imkanlarıyla bu savaşa katıldı. Arabistan ve BAE tarafından işgal edilmiş bölgelerde durum facia boyutundadır. Yemen halkının istikrarı insanlığı hayrete düşürmüştür. Biz birçok ülkenin yetkilileriyle yaptığımız görüşmede, hatta düşmana yardım eden ülkelerin yetkilileri de dahil Yemen halkının istikrarı nedeniyle şaşkınlıklarını dile getirdiler.

  BM Yemen özel temsilcisi Martin Griffiths’in çabaları koalisyon ülkelerinin inatlaşmalarıyla karşılaştı. Şuan müzakere konusunda ciddi bir çalışma yoktur ve düşman yenilmesine rağmen kuşatma ve müdahalesini sürdürüyor. Griffths henüz bir şey ortaya koyamadı. O, kısmi çözümlerle bir yere varılamayacağını anlamalıdır, ifadelerini kullandı.

  Abdusselam son olarak el-Hudeyde limanı ile ilgili, bu konudaki tutumlarının Ensarullah lideri Abdulmelik el-Husi ile aynı olduğunu belirtti.

  ****************************************************************************************************
 • Amiral Seyyari: İran ihtiyaç duyduğu her türlü silahı kendisi üretiyor
  23 Tem 2018 14:29 Amiral Seyyari: İran ihtiyaç duyduğu her türlü silahı kendisi üretiyor

  İran ordusu komutanı yardımcısı Amiral Habibullah Seyyari ülkenin askeri teçhizat yapımında yeteneklerine değinerek, İran ihtiyaç duyduğu her türlü silahı kendisi ürettiğini belirtti.

  Pazartesi günü IRNA’ya verdiği mülakatta İranlı uzmanların yeteneklerini ve çeşitli fabrikaların her çeşit askeri silah ve teçhizat üretme kapasitelerini değerlendiren Amiral Seyyari, direniş ekonomisi ve yerli imkanlara dayanmanın uzun süredir İSK bünyesinde gözetilmeye başlandığını ve bu hareket tüm hızıyla devam ettiğini kaydetti.

  Amerika’nın İran’ı iktisadi inzivaya itme çabasına işaret eden Amiral Seyyari dünyada hiç bir devlet İran’ı iktisadi inzivaya itebilecek güce sahip olmadığını vurguladı.

  İslam İnkılabı Lideri İmam Ali Hamaney 31 Ağustos 2016 tarihinde savunma bakanlığı yetkilileri ve uzmanlarına hitaben yaptığı konuşmada zorba devletler ve sultacı güçler başka ülkelere saldırmak ve masum insanları katletmekten çekinmedikleri müddetçe savunma ve taarruz sanayileri geliştirmenin gayet doğal olduğunu, zira zorba güçler İran’ın iktidarını hissetmedikleri müddetçe ülkenin güvenliği temin edilemeyeceğini belirtti.

  ****************************************************************************************************
 • El-Meyadin: Suriye’den çıkartılan Beyaz Miğferliler arasında Arap ülkelerinin istihbaratçıları var
  23 Tem 2018 14:26 El-Meyadin: Suriye’den çıkartılan Beyaz Miğferliler arasında Arap ülkelerinin istihbaratçıları var

  El-Meyadin’e konuşan kaynaklar, Beyaz Miğferliler adı altında Suriye’den çıkartılan unsurların hepsinin bu örgüt mensubu olmadığını, bunların arasında Fars Körfezi’nin kıyısındaki Arap ülkelerinin istihbaratçıları ve subaylarının da olduğunu bildirdi.

  Aynı kaynaklar, Suriye’nin güneyinden 3 bini aşkın kişinin işgal toprakları üzerinden Ürdün’e firar ettirildiğine işaretle, özel kuvvetler ve istihbarat servislerinin üyesi olan 800 kişinin Beyaz Miğferliler adı altında Suriye’den tahliye edildiğini, geriye kalan ve sayısı yaklaşık 2200 kişi olan unsurların Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar vatandaşları olduğunu belirtti.

  Aynı kaynalar, 800 istihbaratçının ABD, Kanada ve Avrupa başkentlerine taşındığına temasla, Washington’un Ürdün’deki el-Muk Harekat Odası’nı taşıma operasyonu için görevlendirdiğini kaydetti.

  BM, Ürdün tarafından 422 Beyaz Miğferliler Örgütü mensubunun kabul edilmesini destekledi.

  Siyonist rejim medyası da, İsrailli bir teşkilatın Beyaz Miğferliler’le işbirliği yaptığını ve onlara eğitim verdiğini duyurdu.

  İsrail Ordusu dün yaptığı açıklamada, Beyaz Miğferliler mensubu 800 kişiyi Suriye’den üçüncü bir ülkeye tahliye ettiğini bildirdi.

  Siyonist rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu da, ABD Başkanı ve Kanada Başbakanı’nın İsrail’den Beyaz Saray’ın desteği altındaki bir grup üyelerini Suriye’den tahliye ettiklerini duyurdu.

  Suriye ordusunun işgalden kurtarılan bölgelerden ele geçirdiği birçok belge, Beyaz Miğferliler’in terörist gruplarla yakın işbirliği içinde olduğunu ve her daim Nusra Cephesi dahil teröristleri desteklediğini gösteriyor.

  ****************************************************************************************************
 • İran Kara Kuvvetleri Komutanı:Hürmüz boğazı ya herkes için açık olur ya da herkes için kapalı olur
  23 Tem 2018 14:24 İran Kara Kuvvetleri Komutanı:Hürmüz boğazı ya herkes için açık olur ya da herkes için kapalı olur

  İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı General Kiyomers Haydari; İran sınırlarını dünyanın en güvenlikli sınırları olarak nitelerken, İran ordusunun gücünün şer güçlerine nefes almasına izin vermeyecek düzeyde olduğunu söyledi.

  Haydari; İran cumhurbaşkanı Ruhani’nin Amerikan başkanı Trump’a yönelik son uyarısına da temasla “İran’ın güneyindeki Hürmüz boğazı ya herkes için açık olur ya da herkes için kapalı olur” dedi.

  ****************************************************************************************************
 • Caferi: Münafıklar ve Suud, İran’ı istikrarsızlaştırmaya çalışıyor
  23 Tem 2018 14:22 Caferi: Münafıklar ve Suud, İran’ı istikrarsızlaştırmaya çalışıyor

  Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi, bir grup öğrenciye hitaben yaptığı konuşmada; öğrencilerden ülkenin geleceği için hazırlanmaları gerektiğinin altını çizdi.

  Devrim Muhafızları, gönüllüler ve tüm Hizbullah güçlerinin görevinin; İslam İnkılabını korumak olduğunu söyleyen General Caferi, tehdit ve tehlikelere karşı nizamı savunmaları gerektiğini vurguladı.

  İslam İnkılabı Rehberi’nin İslam İnkılabının 5 büyük hedefini belirlediğine dikkat çeken General Caferi, zulüm ve sulta ile mücadele bunlardan birinin olduğunu vurguladı.

  Devrim sonrasında düşmanların Batı Asya bölgesindeki hedeflerinden hiçbirinin gerçekleşmediğini hatırlatan Devrim Muhafızları Komutanı; düşmanın art arda yenilgiler aldığını ve bunun İslam İnkılabının en büyük kazanımı olduğunu söyledi.

  İslam İnkılabının ikinci hedefinin toplumsal adalet ve refah, üçüncü hedefinin de toplumun manevi gelişmesini sağlamak olduğunu hatırlatan Caferi; toplumda İslami ahlakın büyüyüp yaygınlaşması ve İslami toplumda güvenlik ve huzurun sağlanmasının İslam İnkılabının 4. ve 5. hedefi olduğuna işaret etti. Düşman ABD ve İsrail’in her daim, ülkenin güvenliğini bozmak için plan yapmakta olduklarını, ancak İran’ın güvenliğinin kabul edilir düzeyde olduğunu, bu çok büyük nimetin ülkenin dört bir yanındaki gönüllü güçlerinin çaba ve gayreti sayesinde elde edildiğini söyledi.

  Ülkedeki ekonomik sorunlar ve bazı itirazlara rağmen karışıklık olmadığına dikkat çeken Devrim Muhafızları Komutanı; Münafıklar ve Şahlık yanlılarının yoğun şekilde planlama yaptıklarını ve hain Al-i Suud’un da ülkede karışıklık için harcama yaptığını, ancak ülkede güvenliğin yüksek seviyede olduğunu vurguladı.

  Devrim Muhafızları Komutanı, Amerikalıların defalarca İran’da nizamı devirmeye çalıştıklarını, ancak bir şey yapmadıklarını itiraf ettiklerini söyledi.

  İran milletinin tehditleri, fırsata dönüştürmeyi tecrübe ettiğini hatırlatan Caferi; ekonomik tehditlere karşı ülkenin yerli potansiyel ve dev genç güçleri üzerine odaklanmaları ve ekonomik baskıyı etkisizleştirmeleri gerektiğini kaydetti.

  Devrim Muhafızları Komutanı petrol yaptırımının İslam İnkılabı Rehberi’nin tavsiye ettiği gibi yetkililerinin içeriye bakıp ve ülkenin muhtelif ve dev beşeri gücünün farkında olup, planlama yapmaları şartıyla işe yarayabileceğini de sözlerine ekledi.

  ****************************************************************************************************
 • Suriye ordusu İsrail sınırlarına ulaştı
  23 Tem 2018 14:20 Suriye ordusu İsrail sınırlarına ulaştı

  Suriye ordusunun Kunaytare eyaletinde kaydettiği ilerlemelerin ardından şimdi korsan İsrail’in işgal ettiği Golan tepeleri sınırına yaklaştığı belirtildi.

  Korsan İsrail rejimi Suriye’nin güneyinde sözde Güney ordusu adı altında teröristleri yapılandırmayı hayal ederken, şimdi Suriye ordusu İsrail’in işgal ettiği Golan tepelerinin sınırına iyice yaklaştığı ve bu bölgede konuşlandığı belirtiliyor.

  Gözlemciler, Suriye ordusu ve müttefiklerinin işgal altındaki Filistin sınırlarına yaklaşmasını Tel aviv elebaşılarının korkulu kabusu olduğunu kaydediyor.

  ****************************************************************************************************
Sayfa başına git