• 18 Şub 2018 22:00 Haydar İbadi: Terör örgütü DEAŞ’ın ideolojisi İslam’ı temsil etmiyor

  Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Münih’te devam eden 54. Uluslararası Güvenlik Konferansı kapsamında yaptığı konuşmada terör örgütü DEAŞ’ın korkunç eylemlerinden dolayı Müslümanlara karşı oluşan ön yargılara işaret etti.

  DEAŞ’ın bölgede birçok Müslümanın ölmesine sebep olduğuna dikkati çeken İbadi, ”Terör örgütü DEAŞ’ın ideolojisi İslam’ı temsil etmiyor.” dedi.

  İbadi, DEAŞ’ın bölgede öldürdüğü masum Müslümanların sayısının dünyadaki diğer saldırılarda katlettiği masum insanların sayısından daha fazla olduğunu sözlerine ekledi.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 21:58 Suriye Bakanlar Konseyi İran’a taziyelerini sundu

  Suriye Bakanlar Konseyi bugün; İran’ın Asfahan İlinde düşen İranlı yolcu uçağından dolayı İran halkı, hükümeti ve yaşamını yitirenlerin ailelerine taziyelerini takdim etti.

  Bakanlar konseyi yayınladığı beyanda esef verici olay nedeniyle derin üzüntülerini ifade ederken, Suriye halkı ve hükümetinin dost İran halkı ve kurbanların ailelerinin yanı sıra İran hükümetine taziyelerini sunduğunu kaydetti.

  İran’ın ortası Asfahan İlinin Smeyrem Kentinde bugün İranlı bir yolcu uçağı düşmüş, içinde bulunan 66 yolcu yaşamını yitirmişti.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 21:56 Suud güçlerine ait bir İHA düşürüldü

  Yemen Hizbullahına Bağlı Füze Birliği Yemen’in Sa’da Kenti Semalarında Suud Güçlerine Ait Bir İHA’yı Vurarak Düşürdü.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 21:55 İran Dışişleri Bakanı’ndan Netanyahu’nun açıklamalarını “çizgi film gibi bir sirk izlediniz” şeklinde yorumladı

  İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’un Münih Güvenlik Konferansı’nda İran’ı hedef alan açıklamalarına yanıt verdi.Zarif, Netanyahu’nın İran’a ait olduğunu öne sürdüğü İnsan hava aracı parçasıyla yaptığı açıklamayı ‘çizgi film gibi bir sirk’ diye niteledi.

  Zarif ayrıca İsrail savaş uçağının Suriye’de düşürülmesinin İsrail’in ‘ sözde dokunulmazlık mitini parçaladığını’ söyledi.

  “İsrail, saldırganlığı komşularına karşı bir politika olarak kullanıyor” diyen Zarif İsrail’i ‘komşularına yönelik toplu intikam ve Suriye ve Lübnan’a her gün saldırı düzenlemekle’ suçladı.

  Netanyahu’nın konuşmasından kısa süre sonra Münih Güvenlik Konfrensı’nda söz alan Zarif şu ifadeleri kullandı:
  “Sizler bu sabah bir yanıt onurunu hak etmeyen çizgi film gibi bir sirki izlediniz.”

  Netanyahu konuşmasında bu ay İsrail hava sahasında düşürüldüğü belirtilen İran yapımı bir İHA’nın parçasını göstererek “Bay Zarif bunu tanıdınız mı? Tanımalısınız çünkü bu sizin. Bunu Tahran’ın tiranlarına mesajımızla birlikte götürebilirsiniz: İsrail’in kararlılığını test etmeyin” demişti.

  Netayahu ayrıca Zarif’i ‘güzel konuşarak yalan söylemekle’ suçlamıştı.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 21:51 Suriye’de sivil halkı füzelerle vuran teröristlerin füze rampaları imha edildi

  Askeri bir kaynak Suriye ordu birliklerinin bugün Doğu Ğuta’da başkent Şam ve civarındaki sivil yerleşim alanlarına gelişigüzel füzelerle saldıran teröristlerin Misraba, Beyt, Sevi ve Ayn Terma bölgelerindeki karargah ve füze rampalarını top ateşine tuttuklarını belirtti.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 21:47 Suriye Ordusu Doğu Guta bölgesindeki teröristlerin mevzilerini vurmaya başladı

  Suriye Ordusu Doğu Guta Bölgesinde Ceyşul İslam Ve Tahriri Şam Teröristlerin Mevzilerini Onlarca Füzeyle Vurması Sonucu Aralarında Saha Komutanlarında Bulunduğu Onlarca Terörist Öldü.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 21:45 Deyrezzor’da IŞİD’ten kalma bir tünel bulundu

  Deyrezzor’da IŞİD’ten kurtarılan bölgelerde ahalinin evlerine güvenli bir şekilde dönüşlerini temin etme amacıyla arama tarama operasyonlarını sürdüren ordu birliklerinin il kırsalının güneydoğusu Sbayhan İlçesinde radikal terör örgütünün yok edilmeden önce kullandığı yeni bir tünel şebekesi ele geçirdi.

  Askeri bir kaynak Teşrin Semtindeki Şara Dağında bulunan tünelin yerin 100 metre derinliğinde 200 metre uzunluğunda olduğunu belirtti. Kaynak tünelde terör örgütü IŞİD’in azılı elebaşlarının saklandıkları 16 odanın bulunduğuna vurgu yaptı.

  Teşrin Semtinde ayrıca terör örgütüne ait bir tünel şebekesinin bulunduğunu belirten kaynak, bu şebekenin mahalleler arasında bir dizi kolu olduğunu kaydeti. Kaynak bu tünle şebekesinin içinde oldukça büyük miktarda ve muhtelif türde silah ve mühimmatın ele geçirildiğinin altını çizdi.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 21:43 Mahmud Zehar: Direniş, Siyonist rejimin her türlü saldırısına karşılık vermeye hazır

  Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS Siyasi Büro üyelerinden Mahmud Zehar, direnişin Siyonist rejimin her türlü saldırganlığına karşılık vermeye hazır olduğun söyledi.

  Risale Net sitesine konuşan Zehar, Siyonist rejimin direniş ile yeni bir savaşa girmek istemediğini belirterek, işgal altındaki toprakların kuzeyinde yaşanan olaylar ve Siyonist savaş uçaklarının düşürülmesinin Siyonist rejim üzerinde olumsuz etki bıraktığını belirtti.

  Direnişin korsan rejim İsrail ile savaş için iyi şekilde hazırlandığını belirten HAMAS üyesi, direnişin İsrail’in saldırılarından güvende olmadığını vurguladı.

  Bu arada, şehitlerine sahip çıkan Filistin halkı, işgal rejiminin gasp ettiği şehit Hamza Yusuf Zemaire naaşını 12 gün sonra teslim etmesinin ardından bugün son yolculuğuna uğurladı.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 21:41 Irak Cumhurbaşkanı: İran’ın Irak’taki rolü güven vericidir

  Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum ile İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı Ali Ekber Velayeti bugün Bağdat’ta bir araya geldiler. Masum İran’ın Irak’taki rolünü güven verici ve istikrar sağlama doğrultusunda olduğunu belirtti.

  Irak Cumhurbaşkanı, Velayeti ile yaptığı görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Bağdat’ın asla İran’ın IŞİD terör örgütü ile savaşta Irak’a değerli insani ve askeri yardımını unutmayacağını kaydetti.

  İran ve Irak’ın ilişkilerinin eskiye dayandığını ve her geçen gün gelişmekte olduğunu ifade eden Masum, iki ülke yetkililerinin ikili münasebetlerin güçlenmesini istediklerini ifade etti.

  İslam İnkılabı Rehberi Danışmanı Ali Ekber Velayeti de, İran İslam Cumhuriyeti’nin Irak’ın bütünlüğünün daha da pekişmesini istediğini belirterek, düşmanların Kürdistan’ı Irak’tan ayırmaya çalıştığını, Masum’un Irak’ın toprak bütünlüğünün korunmasında çok önemli rol ifa ettiğini vurguladı.

  Velayeti, başta Irak Başbakanı olmak üzere bazı Iraklı yetkililerle ayrı ayrı görüşerek, bölgesel gelişmeler ve ikili münasebetleri ele aldı.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 13:35 Velayeti: Direniş cephesi, Amerikalıları Suriye’de Fırat’ın doğusundan çıkaracak

  İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı; Amerikalılar ve Siyonistler’in Irak, Suriye ve Lübnan’da yenildiği gibi, direniş cephesinin onları Fırat Nehri’nin doğusundan püskürteceğini kaydetti.
  İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı Velayeti bugün Bağdat’ta İran, Suriye, Türkiye, Lübnan, Filistin, Katar, Fas ve Cezayir başta olmak üzere 10 İslam ülkesinden düşünürlerin katılımıyla düzenlenen İslami Vahdet Toplantısında yaptığı konuşmada, ABD ve Batı’nın İslam topluluklarını Yeni Ortadoğu Projesini gerçekleştirmek için parçalamaya çalıştığını belirterek, bugün Amerikalılar’ın Fırat’ın doğu yakasında bulunmak suretiyle Suriye’yi bölme gayreti içinde olduğunu,ancak direniş cephesinin onları bu bölgeden kovacağını belirtti.
  ABD Dışişleri Bakanı’nın İslam ülkeleri ve İslam ümmeti arasında anlaşmazlığı derinleştirmek ve yaymak amacıyla bölgeye geldiğine işaretle Velayeti, onların NATO için üs kurmak, böylece İslam ülkelerinde birliğe engel olmaya çalıştığını ifade etti.
  İslam İnkılabı Rehberi Danışmanı Ali Ekber Velayeti ayrıca , Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi ile yaptığı görüşmede Amerika’nın Ortadoğu bölgesinin büyük sorunu olduğunu belirtti.

  Milli Reform hareketine bağlı El Beladi televizyon kanalı bu görüşme ile ilgili verdiği haberde, Velayeti’nin , ABD Dışişleri Bakanının bölge ziyaretinin o ülkenin askeri alanda bölgedeki yenilgilerinden sonra yapıldığını söyledi.
  Velayeti, Amerika’nın Ortadoğu bölgesinin büyük sorunu olduğunu belirterek, İran’ın dikkatli bir şekilde Amerika’nın bölgedeki siyasi, askeri ve güvenlik hareketlerini takip ettiğini belirtti.
  Velayeti, İran, Irak ve Suriye arasındaki sürekli işbirliğinin Amerika’ya Kürtlerin olduğu bölgelere nüfuz etme izni vermeyeceğini belirtti.
  Velayeti ayrıca Irak Ulusal Hikmet Lideri Seyyid Ammar Hekim ile biraraya geldi.
  Görüşmede Ammar Hekim’in İran İslam Cumhuriyeti’nin kelimenin tam anlamıyla terör örgütü IŞİD ile mücadelede Irak’ın yanında olduğunu belirtti.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 13:32 Suriye ordu birlikleri Afrin’in yakınında alarma geçti

  Medyada Afrin’deki Kürtler’in Şam ile Türk güçlerine karşı koymak için bu kente girmesi üzerinde anlaştığını duyurmasının ardından, El-Alem televizyon kanalı, Suriye ordu birliklerinin Afrin’in yakınında alarma geçtiğini bildirdi.

  El-Alem, bazı kaynaklardan naklen, Suriye ordusunun Afrin bölgesine girmek için hazır olduğunu aktardı.

  Resmi kaynaklar dün, Suriye yönetimi ile ülkenin kuzeyinde Kürtler arasında Suriye birlikleri’nin Afrin bölgesinde Suriye-Türiye sınırına konuşlanması mutabakata varıldığını bildirmişti.

  YPG basın danışmanı Rizan Hadu bu bağlamda yaptığı açıklamada, Suriye ordusunun Türkiye’nin saldırısına karşı Afrin’i savunmasını olumlu karşıladıklarını ifade etti.

  Türk Silahlı Kuvvetleri, kendi desteği altındaki Özgür Suriye Ordusu denen silahlı grupla birlikte 20 Ocak’ta Afrin’de terörle mücadele olarak ilan ettiği hedef için Afrin’e yönelik operasyon başlattı. Ancak Suriye TSK’nın Afrin’e saldırısını kınadı.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 13:27 Korsan İsrail uçağının düşmesi müstekbirliğin askeri denklemini değiştirdi

  İmam Ali Hamaney’in Suriye Özel Temsilcisi, siyonist İsrail’e ait savaş uçağının Suriye tarafından hedef alınarak düşürülmesinin dünya müstekbirliğinin tüm askeri denklemlerinin değişmesine sebep olduğunu bildirdi.

  Suriye ordusu hava savunması 10 Şubat tarihinde Suriye savaş uçaklarının Suriye topraklarına tecavüz etmesi ardından siyonist rejim’in bir adet F16 tipi savaş uçağını hedef alarak düşürmüştü.

  Şam’da Hz. Zeynip (sa) türbesinde kılınan bu haftaki Cuma namazı hutbelerinde konuşan İmam Ali Hamaney’in Suriye Özel Temsilcisi Huccetul İslam Ebul Fazl tabatabai, işgal rejimi savaş uçağının Golan bölgesinde düşürülmesinin siyonist İsrail rejiminin yok olması için bir başlangıç olabileceğini bildirdi.

  Siyonist rejimin yenilgisinin artık yakın olduğunu ve direniş bölgelerindeki gelişmelerin bunun açık bir göstergesi olduğunu belirten İslam İnkılabı Rehberinin Suriye Özel Temsilcisi, direniş cephesinin Suriye’de İslam’ın müdafaası uğrunda çok şehit feda ettiğini bu şehitlerin siyonist rejimin yenilgisinde etkili olduğunu bildirdi.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 13:24 Gazze’de Korsan İsrail rejimine ait casus kamera ele geçirildi

  Filistinli güvenlik kaynakları Gazze şeridinde siyonistlere ait casusluk teçhizatı ele geçirildiğini bildirdiler.

  Filistin Enformasyon merkezinin bildirdiğine göre İslami Direniş Hareketi Hamas’a bağlı güvenlik güçleri Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya bölgesinde Siyonist İsrail rejiminin Gazze direnişçilerini izlemek için taş görünümlü casus kamerasını ele geçirdi.

  Daha önce de Filistin içişler bakanlığı işgal rejimi İsrail’in casusluk girişimlerinde bulunabileceği konusunda uyarıda bulunarak siyonist rejim piyonlarından kendilerini Filistin güvenlik güçlerine teslim etmelerini ve Filistin milli davasına hıyanet etmekten kaçınmalarını istemişti.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 13:22 Zarif: İran bölgenin en güvenli ülkesi

  İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif, İran İslam Cumhuriyetinin uluslararası baskılara rağmen bölgenin en güçlü ve güvenli ülkesi olduğunu söyledi.

  İRİB muhabirinin bildirdiğine göre, Zarif, dün Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de ikamet eden bir grup İranlılarla görüşmesinde, bazı yıllarda Güvenlik Konseyi’nin bütün üyelerinin İran aleyhinde yaptırım ve baskıyı içeren kararlar aldıklarını hatırlatarak, ”İran son 40 yılda büyük ve güçlü devletlerin en şiddetli yaptırımları ve baskılarına maruz kaldı ama her zaman halka dayanarak büyük ilerlemeler kaydetti’ dedi.

  Zarif, açıklamasında ayrıca, İran İslam Cumhuriyetinin bugün halkın görkemli varlığıyla, uluslararası sahnede yapıcı, etkili ve faal bir role sahip olduğunu söyledi.

  İran dışişleri bakanı, ayrıca İranlı bütün yetkilileri halkın hizmetçileri olarak nitelerken, ‘uluslararası sahnelerde ve diğer alanlarda elde edilen başarılar, iktisadi ve ilmi ilerlemelerden dolayı halka borçluyuz ve yetkililer halka hizmet için daha fazla çaba göstermeliler’ dedi.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 13:18 İran’da bir yolcu uçağı düştü bütün yolcu ve mürettebat hayatını laybetti

  Bu sabah saat 8’de Tahran’dan Yasuc kentine doğru kalkan İran Asuman havayolları şirketine ait yolcu uçağının düştüğü onaylandı.

  İran Acil Durumlar Merkezi Başkanı Pir Hoseyn Kolivend bu uçağın Semirom kentinin yakınlarında düştüğünü ve tüm imdat birliklerinin alarma geçirilerek tüm imkanlarla uçağın düştüğü mahalle ulaşılmaya çalışıldığını bildirdi.

  İran İslami Şura meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Alaaddin Brucerdi ATR tipi İran Asoman hava yolları firmasına ait olan yolcu uçağında 60 yolcuyla 6 mürettebatın bulunduğunu ve bölge halkının bizzat uçağın düşmesine tanıklık ettiklerini bildirdi.

  Acil durumlar sözcüsü Mücteba Haledi de yaptığı açıklamada ekiplerin birkaç helikopterle olay yerine intikal ettiğini söyledi.

  Gelen son haber uyarınca uçağın tüm yolcu ve mürettebatın öldüğü açıklandı.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 13:16 Velayeti: İran-Irak Stratejik ilişkisi bölgenin geleceğinde belirleyicidir

  İran İslam inkılabı rehberinin uluslararası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti dün Akşam Irak’ın başkenti Bağdat’ta, İran ve Irak’ın stratejik ilişkiye sahip olduğunu bildirerek, bu ilişkinin bölgenin geleceğinde belirleyici olduğunu bildirdi.

  İran ve Irak’ın kaderinin birbirine bitişik olduğunu ve bunun için de iki ülkenin gelişmesi ve kalkınması yönünde İran’ın kesinlikle ilişkiden kaçınmayacağını belirten İran İslam inkılabı rehberinin uluslararası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti, Irak’ın müdafaasının İran’ın müdafaası olduğunu hatırlatarak iki ülke ilişkisinin daha da gelişmesi temennisini dile getirdi.

  Velayeti, İslami Vahdet Konferansına katılmak için Bağdat’a gitmiş bulunuyor. Bu ziyaret sırasında Iraklı bir çok dini ve siyasi yetkili de görüşmede bulunmuştu.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 13:14 2018 yılı, Siyonist rejim için siyasi krizlerin yoğunlaşacağı yıl

  İşgal altındaki Filistin topraklarında yaşayan Siyonistlerin, çakma rejim başbakanı Benyamin Netanyahu’nun mali yolsuzluk nedeni ile muhalefetlerinin yoğunlaşması ardından batıdaki bazı haber çevreleri, Siyonist rejim eğitim bakanı ve Yahudi Evi partisinin başkanı Naftali Bennett’in başbakanlık koltuğuna oturacağını duyurdular.

  Siyonist rejim İsrail Başbakanı Netanyahu ile ilgili yolsuzluk soruşturmalarında yeterli delile ulaşıldığı belirtildi. halkının istifaya çağırdığı Netanyahu görevi bırakmayacağını açıklarken, işgalci rejim polisi, Netanyahu’nun polis teşkilatını baskı altında tutmaya çalıştığını söyledi.

  Polis yetkililerinin Netanyahu’nun mali fesat ve rüşvet suçlaması ile mahkemede yargılanması gerektiğinini belirterek savcıya iddianame hazırlaması tavsiyesinde bulundu. Bu arada korsan rejim bazı parlamenter yetkilileri Benyamin Netanyahu’nun derhal istifa etmesini istediler. Netanyahu’ya yönelik eleştiriler ve baskıların yoğunluğu, koalisyon kabinesinin üyelerine kadar ulaşmıştır.

  Siyonist rejimdeki gelişmeler, işgalci rejime hakim siyasi krizin yoğunlaşmasının habercisidir. Netanyahu’nun istifasına dair isteklerin artması ile eşzamanlı olarak, çakma rejim yetkilileri arasındaki söz düelloları da yoğunluk kazanmıştır. Hiç şüphesiz son aylarda Siyonist rejimin siyaset alanı, yeni ihtilaflar, güç savaşı ile partiler arasında siyasi ve ekonomi haraç kesmelere sahne olmuştur. Bu da korsan rejimin yeni bir siyasi çalkantı dalgalarının eşiğinde olduğunu gösteriyor. Netanyahu’nun özellikle de son aylardaki başarısız siyasetleri, işgalci rejimde siyasi, ekonomik ve sosyal krizlerin yoğunlaşmasına ayrıca işgal altındaki topraklarda yaşayanların Siyonist rejim elebaşlarına karşı geniş çaplı itirazlarına sebep olmuştur. Bu şartlarda siyasi gözlermciler 2018 ylının, Siyonist rejim için krizlerin yoğunlaşacağı yıl olacağını belirtiyorlar.

  İşgalci rejimde siyasi krizin, Filistin halkının intifadasına ve özellikle son aylarda daha da yoğunlaşan kudüs intifadasına karşı sürekli aldığı yenilgilerin ardından yoğunlaştığı gözleniyor. Benyamin netanyahu’ya karşı muhalefetlerin yoğunlaşması ve işlediği ve karıştığı mali yolsuzlukların incelenmesi, netanyahu’nun siyasi ömrünün sonu yaklaştığı anlaşılıyor.

  Lübnan el-Ahbar gazetesinin internet sitesinde çıkan bir makalede Siyonist rjim başbakanı benyamin netanyahu’nun mali yolsuzluklarının ortaya çıkması ile onun siyasi hayatının da dikkatlice mercek altına alındığını, görünüşte siyasi ömrünün sonuna doğru hareket ettiğini yazdı.

  Siyonist rejimin çeşitli krizlerle karşı karşıya gelmesi, bu sahte rejimin karanlık geleceğini gözler önüne sermektedir. Fakat yine de Filistinlileri öldürme ve sahte istail rejimin şiddet eylemleri sona ermemiştir. Bu da Siyonist rejim yetkilileri ve partilerinin iktidar savaşı uğruna kendi aralarındaki yoğun ihtilaflara rağmen, Filistinlilere karşı şiddetin yoğunlaşması ve haklarının tamamen çiğnenmesinde hiçbir ihtilafları olmadığını gösteriyor.

  Fakat yine de Siyonist rejimdeki siyaset alanı, yeni tur siyasi mücadele ve şaşkınlıkla çalkalanmaktadır. Korsan rejim başbakanı Benyamin Netanyahu’nun mali yolsuzluklarının ifşa olunması ile birlikte yoğunlaşan siyasi keşmekeşler, başbakana alanı daha da daraltıyor.

  2009 yılından itibaren siyonist rejimin başbakanı olan Benyamin Netanyahu şimdiye kadar üç kez meclisi feshetmiş ve tekrar parlamentoyu feshedecek olursa, işgal altındaki Filistin topraklarını işgal eden siyonistlere 4. Kez parlamento seçimlerini dayatılmış olacaktır. Tabii ki bu şartlar kesin olarak siyonist rejim için bedeli ağır olacaktır ve uluslararası alanda b büyük sorunlar yaşayan bu rejim, içeriden de yoğun bir şekilde sarsılacaktır.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 13:10 Ayetullah Nuri Hamedani: Müslümanlar birlik olmazsa Filistin İslam dünyasından kopar

  İran’ın Kum kenti taklid merci alimlerinden Ayetullah Nuri Hemadani, dünya müslümanlarının vahdetinin kaçınılmaz bir zaruret olduğunu belirterek, ”Eğer müslümanlar birlik olmazsa düşmanlar Filistin’i, İslam dünyasından koparır’ dedi.

  Ayetullah Hemedani, dün yaptığı açıklamada, müslümanların birliğini, İslami İran’ın en büyük arzusu olarak görürken, ”İslam dünyasının vahdeti sayesinde zalimler karşısında durulabilir ve mazlumlar desteklenebilir’ dedi.

  Ayetullah Hemedani, bazı İslam ülkeleri ve siyasetçilerin Amerika’ya ilgilerine de işaretle, İngiltere ve siyonistler, İslami İran ve inkılabın ve İran halkının uyanışının model alınması ve ilham kaynağı olmasını istemiyorlar’ dedi.

  Ayetullah Hemedani, İran İslam Cumhuriyeti dünyada en halkçı devlet olarak nitelerken, ‘dünyada İran devleti gibi hiç bir devletin halk desteğine sahip olmadığını belirterek, bu durumun İran’ın bölge ve dünyada güçlenmesine vesile olduğunu söyledi.

  Ayetullah Hemedani, bölge ve İslam dünyasının mevcut durumuna işaretle, bugün her zamandan daha fazla müslümanlar arasında vahdete ihtiyaç olduğunu söyledi.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 13:08 Korsan İsrail savaş uçakları Gazze’yi bombadı

  Terör rejimi İsrail savaş uçakları dün gece muhasara altındaki Gazze’ye bir kaç kez hava saldırısı düzenlediler.

  Filistinli kaynaklara göre, bombalamalarda HAMAS’ın askeri kanadı Şehit İzzeddin Kassam Tugayları’nın üssü de hedef alındı.

  Siyonist rejim savaş uçakları aynı zamanda Şocaiye bölgesini de hedef aldılar.

  Saldırılarda can ve mal kaybıyla ilgili olarak şu ana kadar bir açıklama yapılmamıştır.

  Öte yandan Filistinlileri şehit ettikten sonra ailelerine karşı yaptırımlar uygulayan işgal güçleri dün Kudüs’te şehit Hüseyin Ebu Guş’un ailesine evlerinin yıkılacağına dair tebligat yaptı.

  Şehit Ebu Guş, Ramallah’ın batısında yer alan Beit Horon bölgesinde şehit arkadaşı İbrahim Alan ile birlikte 25 Ocak 2016 tarihinde feda eylemi gerçekleştirmiş, eylemde ikisi de şehit olmuştu.

  Siyonist işgal rejimi, Filistinlileri direnişten vazgeçirmek, iradelerini kırmak, işgal askerleriyle Siyonist yerleşimcilere karşı eylemlere kalkışmalarını önlemek için kendilerine ve ailelerine ağır yaptırımlar uyguluyor.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 12:21 Irak’ta toplu mezar bulundu

  Iraklı güçler, Nenova eyaletinin el’Keyare bölgesinde toplu mezar bulunduğunu bildirdiler.

  Fars haber ajansına göre, sözkonusu toplu mezarda terör örgütü IŞİD tarafından öldürülen 111 sivilin naaşlyarı bulundu.

  Daha önce de Irak’ta yine terör örgütü IŞİD tarafından öldürülen sivillerin bulunduğu onlarca toplu mezar bulunmuştu.

  Bu arada Irak başbakanı yaptığı açıklamada, hükümetin en önemli önceliğinin terör örgütünden kurtarılan bölgelerin yeniden imarı olduğunu söyledi.

  Haydar İbadi yaptığı açıklamada teröristlerin ve IŞİD’in İslam dini ve müslümanları temsil etmediğini söyledi.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 12:20 Korsan İsrail uçakları Refah şehrindeki direnişçileri hedef aldı

  İşgalci İsrail Uçakları’nın Gazze’nin Refah Kentinde Bir Eve Yönelik Düzenledikleri Hava Saldırısında 2 Filistinli Şehid Oldu.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 12:18 Gazze Direnişçileri işgalci İsrail’in 2 askeri üssünü Grad ve havanlarla vurdu

  Gazze Direnişçileri Az Önce İşgalci İsrail’in Gazze Sınırına Yakın Erez Ve Sofa Askeri Üslerini Grad Ve Havan Toplarıyla Vurdu.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 12:17 Gazze Direnişçilerinin sınır bölgesinde devriye gezen işgalcileri hedef alması sonucu 1 siyonist öldü 4’ü yaralandı

  Gazze Direnişçileri Hanyunus Şehri Sınır Bölgesinde Devriye Gezen İşgalci İsrail Askeri Jip’ini Patlayıcılarla Uçurması Sonucu Golani Birliğine Mensup 1 İsrailli Subay Öldü, İkisi Ağır 4 İsrailli Asker de Yaralandı.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 12:14 Ali Ekber Velayeti: İran-Irak ilişkileri bölgenin kaderini belirleyecek

  Irak’ı ziyaret eden İslam İnkılabı Rehberi Ululslararası İşler Danışmanı Ali Ekber Velayeti, bu ülkenin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Şeyh Humam El Hamudi ile bir araya gelerek karşılıklı ilişkilerin yanı sıra bölgedeki gelişmeleri değerlendirdi.

  Bu görüşmede Şeyh Humam El Hamudi’ye Irak Bedr Güçleri Genel Sekreteri Hadi Amiri eşlik etti.

  Görüşme sonrası basın mensuplarına konuşan Velayeti, İran-Irak ilişkilerini değerlendirerek, “İki ülke arasındaki stratejik ilişkiler Irak ile bölgenin geleceği için belirleyici bir önem taşıyor” dedi.

  Velayeti ilaveten, “İran ve Irak’ın kaderi birbirine bağlı olduğu için karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi yönünde yapılacak herhangi bir işbirliği konusunda tereddüt etmeyeceğiz” ifadesini kullandı.

  Irak Parlamentosu Başkan Yardımcısı da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yabancıların bölgedeki varlığı konusunda Irak ve İran’ın aynı görüşte olduğunu belirterek, “Irak topraklarında yabancı güçlerin varlığı kabul edilemez ve bu konu Irak parlamentosunda gündeme getirilerek gerekli kararlar alınacak” şeklinde konuştu.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 12:12 Reuters: ABD, İngiltere ve Fransa Güvenlik Konseyin’de İran’ı Kınamaya Ortam Hazırlıyor

  Reuters haber ajansının dün akşam verdiği habere göre Amerika, İngiltere ve Fransa bir kararname taslağı hazırlayarak. İran İslam Cumhuriyetini, sözde Yemen’de Ensarullah direniş hareketine verdiği destekten ötürü BM Güvenlik konseyinde kınanmasını sağlamaya çalışmaktalar.

  Mehr haber ajansının Reuters’den naklen verdiği habere göre Amerika, İngiltere ve Fransa söz konusu taslak metinde İran İslam Cumhuriyetini Ensarullah hareketine füze vermekle suçlamaktalar.

  Taslakta ayrıca BM’den, Yemen’e yönelik yaptırımların bir yıllığına daha uzatılması talep olunmuştur.

  Suudi Arabistan, BAE ile birlikte Amerika, İngiltere ve Fransa’nın da katkılarıyla Mart 2015 tarihinden beri Yemen’e yönelik askeri tecavüzde bulunarak bu ülkeyi kara, hava ve denizden ablukaya almış ve gıda maddesi, ilaç ve diğer hayati malların bu ülkeye girmesine engel olmaktalar. Bu savaşta şimdiye kadar Yemen halkından en az 13 bin kişi hayatını kaybetmiş, onbinlerce Yemenli de evsiz barksız kalmıştır.

  ****************************************************************************************************
 • 18 Şub 2018 12:10 Ali Ekber Velayeti: Direniş Cephesi NATO’nun Ortadoğu’da üs kurmasına izin vermeyecektir

  İmam Seyyid Ali Hamanei’nin uluslararası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti, Amerikalıların Suriye’de Fırat’ın doğusunda bulunmamaları gerektiğini belirterek, ‘Direniş Cephesi, NATO’nun Ortadoğu’da üs kurmasına izin vermez’ dedi.

  Velayeti, İslami Vahdet Konferansı için gittiği Bağdat’ta dün Irak cumhurbaşkanının birinci yardımcısı Nuri Maliki ile görüşmesinde, Amerikalıların bölgeyi parçalama ve tefrika çıkarmaya dayalı planlarına işaretle, ”direniş cephesi Amerikalıların tedrici olarak Fırat’ın doğusuna yerleşmesine engel olmalıdır’ dedi.

  Velayeti, İran’ın, Irak halkı ve devletinin yanında olduğunu belirterek, ‘direniş cephesinin IŞİD karşısındaki zaferinden sonra bölgeyle ilgili gelişmelerde geçmişten ders alarak daha dikkatli olunmalıdır’ dedi.

  Görüşmede Irak cumhurbaşkanı yardımcısı Nuri Maliki de, direniş cephesinin bölge konusunda gelecek siyasetleri ve stratejilerine temasla, ‘Amerikalılar yeniden Irak’ta yer edinmek istiyorlar’ dedi.

  Maliki, Irak hükümetinin de direniş cephesinin diğer üyeleri gibi Amerikalıların Suriye’de Fırat’ın doğusunda yerleşmelerine engel olunması konusunda hemfikir olduğunu belirterek, Suriye’de Amerikan üslerinin oluşturulmasının terörizmin yeni dalgaları ve tekfirci akımların güçlenmesine vesile olacağını belirterek bunun asıl hedefinin de başta İran olmak üzere direniş cephesini zayıflatmak olduğunu söyledi.

  Nuri Maliki, Irak halkının Amerikalıların askeri olarak Irak’ta varlığına izin vermeyeceğini belirterek, ‘Irak halkı hatta fakir bile olsa bağımsızlığı ve milli hakimiyetinin zarar görmesine izin vermez’ dedi.

  ****************************************************************************************************
Sayfa başına git