• 25 Mar 2017 19:46 Terörist gruplar arasındaki ihtilaflar derinleşiyor. Azez’de bomba yüklü araçla saldırı

  Suriye’nin kuzeyindeki Halep kentine bağlı Azez ilçesinde IŞİD Teröristlerince bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, ilk belirlemelere göre 3 sivilin öldüğü, 10 sivilin yaralandığı bildirildi.
  Azez’deki sivil savunma yetkililerinden Heysem el-Cabir yaptığı açıklamada, Türkiye sınırı yakınında,teröristlerin kontrolünde bulunan ilçede bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırıda 3 sivilin hayatını kaybettiğini, 10 sivilin yaralandığını belirtti.
  Saldırının minibüs ve diğer araçların toplandığı alanın hemen yakınında meydana geldiğini kaydeden Cabir, yaralıların ilçedeki hastanelere kaldırıldığını, durumu ciddi olanların ise Türkiye’ye sevk edildiğini aktardı

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 19:44 Yemen Hizbullah lideri Abdulmelik El Husi’nin bugün akşama doğru bir konuşma yapması bekleniyor

  Yemen Hizbullah Lideri Abdulmelik El Husi’nin Bugün Akşama Doğru Bir Konuşma Yapması Bekleniyor

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 19:43 Şehit El-Kassam komutanı Fukaha’nın cenazesi Gazze’de kaldırıldı

  Siyonist işgalciler tarafından dün (24 Mart Cuma) gece Gazze şehrinin güneyindeki Tellu’l-Heva bölgesinde şehit edilen İzzettin Kassam Birlikleri komutanı Mazin Fukaha’nın cenazesi bugün öğle namazının ardından Gazze’de on binlerce kişinin katılımıyla defnedildi.
  Cenazeye kalabalık bir halk kitlesinin yanı sıra Hamas’ın ve diğer direniş gruplarının ileri gelenlerinden birçok kişi katıldı.
  Cenaze namazını Büyük El-Umeri Camisi’nde, Hamas Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye kıldırdı. Heniyye, cenaze töreninde yaptığı konuşmada; “Akıtılan kanlara sahip çıkacak, yapılan vasiyetleri koruyacak ve savaşı sürdüreceğiz” dedi.
  Cenazeye katılan kalabalık Şehit Fukaha’nın intikamının alınmasını isteyen sloganlar attı.
  Cenaze namazının kılındığı Büyük El-Umeri Camisi’nde başlayan cenaze töreni şehidin cenazesinin defnedildiği Şeyh Rıdvan Mezarlığı’na kadar devam etti.
  Şehit için bir tören de doğum yeri olan Tubas’ta düzenlendi. Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan şehirde şehidin babasının öncülüğünde düzenlenen ve evinin önünden başlatılan törende gıyabi cenaze namazı kılındı.
  Gazze’deki cenaze töreninde konuşma yapan ve Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye, komutan Mazin Fukaha’nın şehit edilmesinden tamamen siyonist düşmanın sorumlu olduğunu vurgulayarak, El-Kassam Tugayları’nın uygun bir şekilde karşılık verecek kabiliyete sahip olduğunu söyledi.
  Törende İslamî Cihad Hareketi’nin Gazze’deki lideri Muhammed El-Hindi de konuşma yaptı ve işgalcinin cinayetlerine cevap vermenin direnişin hakkı olduğunu, siyonist düşmanın komutanları ve mücahitleri tasfiye ederek Filistin halkının mücadele azmini kırabileceği beklentisinde yanılgı içinde olduğunu belirtti

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 19:38 Teröristlerce düzenlenen füze saldırılarında evler alevler içinde kaldı

  Belli başlı rejimlerin destekleyip yönlendirdikleri eli kanlı teröristlerin muhtelif bölgelerde sivil yerleşim alanlarına füze ve havan saldırıları devam ederken bugün birçok vatandaşın isabet almalarına ilaveten yerleşim evleri alevler içinde kaldı

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 19:35 Telafer’de IŞİD karargahı imha edildi. 37 ölü

  Irak Savaş Uçakları IŞİD Teröristlerinin Telaferde Karargah Olarak Kullandıkları Muhsinin Fakültesini Bombalaması Neticesinde Aralarında Lider Ve Saha Komutanlarının da Bulunduğu 37 Terörist Öldü, Yüzlerce Terörist’te Yaralandı

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 19:33 El-Mısri: Mazin Fukaha’ya suikast ateşle oynamaktır

  Hamas liderlerinden Muşir El-Mısri, İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanlarından olan Mazin Fukaha’ya suikast düzenlenmesinin ateşle oynamak anlamına geldiğini vurgulayarak, siyonist düşmanın bütün kırmızı çizgileri aştığını, dün gece (24 Mart Cuma gecesi) gerçekleştirilen cinayetin bedelini de tam olarak ödemek zorunda kalacağını vurguladı.
  Muşir El-Mısri bugün El-Aksa kanalına yaptığı açıklamada Mazin Fukaha’nın şehit edilmesinden birinci derecede siyonist düşmanın sorumlu olduğunu vurgulayarak direnişin bunu belgelemek için yeni delillere ihtiyaç duymadığını belirtti.
  El-Mısri açıklamasında cinayetin üzerinde Mossad’ın izlerinin bulunduğunu ve bu örgütün 1970’ten bu yana değişik Arap ülkelerinde ve yabancı ülkelerde gerçekleştirdiği cinayetlerle büyük benzerliklerin olduğunu söyledi.
  El-Mısri, El-Kassam Tugayları’nın uygun gördüğü bir vakitte siyonist düşmanı bu cinayetten dolayı derinden ve hiç beklemediği yönden vuracağını vurguladı.
  Hamas lideri Muşir El-Mısri açıklamasında siyonist düşmana ve onun uşaklarına çeşitli mesajlar göndererek Filistin direnişinin vereceği karşılığın işlenen cinayetten daha büyük olacağını söyledi.
  El-Mısri, işgal rejiminin uşaklarına gönderdiği mesajında da komutan Fukaha’ya uzanan ellerin mutlaka kesileceğini ve Gazze’deki emniyet teşkilatının siyonist düşmana uşaklık yapanları bulup yakalamak için bütün gücüyle çalıştığını belirtti

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 15:08 Suriye ordusu, terörist grupların Hama kuzeyindeki saldırılarını püskürttü

  Hafta içerisinde Hama şehrinin kuzeyinde büyük bir saldırı başlatan Terörist gruplar, saldırının ilk günlerinde birçok noktayı ele geçirmişti.
  Son kazanımlar sonrası Hama kuzeyinde bulunan Kumhane beldesine şuana kadarki en büyük saldırıyı gerçekleştiren Terörist gruplar, ağır kayıplar vererek geri çekildi. Önceki gün sabah saatlerinde başlatılan saldırıda 3 bombalı araç kullanılsa da beldenin kırsalında bulunan kontrol noktalarından öteye geçmeyi başaramadılar

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 15:06 Suriye ordusuna bağlı seçkin birliklerden binlerce asker, Kuzey Hama’ya ulaştı

  Hama’ın kuzeyinde terör örgütleri tarafından başlatılan saldırı devam ederken, Suriye Ordusu da bölgede büyük bir karşı saldırıya hazırlanıyor.
  Halep doğusunda IŞİD’e karşı operasyonlarını sürdüren Süheyl Hassan liderliğindeki Kaplan Kuvvetleri’nin büyük bir kısmı Hama’ya geçerken, Hama merkezli Kudüs Tugayı ve 5. Kolordu’ya ait askerler de önceki günlerde şehir çevresinde konuşlanmaya başladı.
  Yerel kaynaklar, Süheyl Hassan’ın Kaplan Kuvvetleri’ne bağlı 2000’den fazla asker ile bölgeye geldiğini bildirdi.Bunlara ek olarak diğer seçkin birlikler ile birlikte, taarruz alanın da profesyonelleşen Nuceba Hareketi’nden de yüzlerce deneyimli savaşçı bölgeye ulaştı

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 15:04 Hamas: İşgal güçleri, mücahitlerin kanlarının heder olmayacağını bilmelidir

  Hamas, İzzeddin el-Kassam Tugayları komutanlarından Fukaha’nın Şehid edilmesine ilişkin, “İşgal güçleri, mücahitlerin kanlarının heder olmayacağını bilmelidir. Hamas, bu suçlar karşısında nasıl davranacağını iyi bilir.” ifadeleri kullanıldı.
  İslami Direniş Hareketi Hamas, askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları komutanlarından Mazin Fukaha’nın Şehid edilmesinden İsrail’i sorumlu tuttu.
  Açıklamada, “Bu iğrenç suikasttan siyonist işgal güçleri ve yerli işbirlikçileri sorumludur. Esir takası anlaşmasıyla serbest bırakılan Fukaha, Batı Şeria’daki Kassam Tugayları’nın kahramanlarından ve Filistin halkının mücahitlerinden biridir. İşgal güçleri mücahitlerin kanlarının heder olmayacağını bilmelidir. Hamas, bu suçlar karşısında nasıl davranacağını iyi bilir.” ifadeleri kullanıldı.
  Gazze’deki İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad el-Bizm, Fukaha’nın dün akşam Gazze’nin güneyindeki Tel el-Heva bölgesindeki evinin önünde kimliği belirsiz kişilerin açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiğini bildirmişti

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 13:14 ABD Irak’a geri dönmeye çalışıyor ancak bu sefer yöntem tamamen farklı!

  Iraklı yazar ve siyasi uzman, ‘’Irak’ın dünyayı temsil ederek terörizme karşı geldiğini göz önünde bulundurursak, ABD’nin de Irak’ın zaferlerinde kendi çıkarları doğrultusunda bir şekilde ortak olup dünya kamuoyunda kendini anti terörizm olarak göstermeye çalıştığını görüyoruz.” dedi.
  Iraklı yazar ve siyasi uzman İrna muhabiri ile olan konuşmasında, ‘’Irak’ın dünyayı temsil ederek terörizme karşı geldiğini göz önünde bulundurursak, ABD’nin de Irak’ın zaferlerinde kendi çıkarları doğrultusunda bir şekilde ortak olup dünya kamuoyunda kendini anti terörizm olarak göstermeye çalıştığını görüyoruz.
  Leys el-Azari İrna muhabirine şöyle açıklama yaptı: ‘’ABD aslında terörizmin destekleyicisidir ve ABDlilerin teröristleri Irak’a getirdiklerini, bu şekilde bu ülkenin doğal kaynakları ve petrolünü çalmaya çalıştığını unutmamak gerek. Şimdi de Irak dünyayı temsil ederek terörizm ile mücadele ederken, Washington yine kendi çıkarları doğrultusunda Irak’ın zaferlerinde ortak olup dünya kamuoyununa terörizm karşıtı olduğunu göstermeye çalışıyor.’’
  el-Azari Irak’ın Ortadoğu’da bölge güvenliğindeki stratejik konumuna değinerek açıklamasını şöyle sürdürdü: ‘’Irak bir yandan İran İslam Cumhuriyeti ile komşu ve öte yandan Türkiye sayesinde Avrupa ile komşu ve aynı zamanda Fars körfezine yakın, tüm bu özellikler ABD’nin bölgedeki çıkarlarını takio etmesi için Irak’tan başlamaya çalışmasına sebep olmuştur.’’
  Iraklı yazar konuşmasının devamında ABD’nin 2011’de Irak’tan atıldığını hatırlatarak, ABD’nin şuan farklı yöntemler ve yeni araçlar ile Irak’a geri dönmeye çalıştığını belirtti.
  Irak Başbakanı Haydar el-İbadi’nin Washington yolculuğu ve Donald Trump ile görüşmesine değinen el-Azari, ABD hükumetinin Irak Başbakanını karşılama biçimi ve ABD yolculuğundaki bazı diğer konuların söz konusu iddiayı doğruladığını vurgulayarak ABD’lilerin Irak ile yeni anlaşmalar imzalayarak, Irak’ı daha fazla borç içine sürüklemeye çalıştıklarını söyledi.
  el-Azari açıklamasını şöyle sürdürdü: ‘’Başta terörizmin kendini göstermesi ve idari veya mali fesatların artması olmak üzere, Irak’ta 2003’ten sonra yaşananlardan ABD hükumeti sorumludur zira tüm bu krizlerin asıl etkeni ve nedeni ABD’dir. Tüm bu gelişmelere rağmen, Irak’ın bir diğer konuda da önemli bir rol üstlenebileceğini unutmamak gerek, Suudiler’in yaptıkları ile tamamı ile kendilerini yok etmeye çalıştıklarını da göz önünde bulundurursak, Irak’ın İran, ABD ve Suudi Arabistan’ın görüşlerinin bir birine yaklaşması yönünde önemli bir etken olabilir.’’
  el-Azari açıklamasının devamında Muhammed Bin Selman’ın ABD’ye yaptığı son yolculuğu konusunu ele alarak, söz konusu yolculuğun açıkça suudi Arabistan’ın krallık tahtını açık artırmaya koyduğunu ve Suudi Arabistan’ın finans açısından çıkmaza vardığını gösterdiğini vurguladı.
  Iraklı yazar ve siyasi uzman açıklamasının devamında şöyle söz aldı: ‘’Suudiler Suriye’deki savaşı kaybettiler ve şuan da Yemen’den çıkamıyorlar, dolayısıyla Suud ailesi iktidarda kalabilmek için bir çok isteklerinden geri çekilmeye hazırdır. Suudi Arabistan’ın Irak ile ilişkilerinin kesilmesinden 25 yıl sonra bu rejimin Dışişleri Bakanı’nın Irak’a yolculuk yapmasının Irak ile stratejik ilişkilerini düzeltme doğrultusunda olmadığı açıktır. Suudi Arabistan nasıl bir durumda olduğunu ve gerçekten kritik bir vaziyete yaklaştığını anlayarak, kendisini ABD’ni yeni planları için hazırlamaya çalışıyor. Suudiler bu sıralarda ABD’nin Irak’a geri dönme siyasetine katılmış bir vaziyetteler ve bu konu ABDli yetkililerinin açıklamalarında bile net bir şekilde görünüyor. ABDliler Irak’tan çıkmalarının büyük bir stratejik yanlış olduğunu söylüyorlar.’’
  Iraklı yazar el-Azari açıklamasının devamında ABD’li yetkililerinin açıklamalarının bu hükumetin yine Irak’a güçlü bir şekilde geri dönmeye çalıştığını gösterdiğini ancak bu sefer farkı yöntemlerin kullanılacağını, Irak’ın belki Suudi Arabistan ile İran’ın ilişkilerini onarma doğrultusunda veya Türkiye krizinin çözümünde önemli bir rol üstlenebileceğini söyledi.
  Iraklı siyasi uzman el-Haşd el-Şabi’ye karşı yapılan komplolar hakkında şöyle konuştu: ‘’ABD’liler belki de Irak Başbakanı ile olan görüşmelerinde el-Haşd el-Şabi konusunu öne sürmüşlerdir ve kapalı kapılar ardından bu doğrultuda bazı planlar önermişlerdir ancak Irak Başbakanı tek başına bu doğrultuda bir karar alamaz.’’
  el-Azari açıklamasını şöyle sonlandırdı: ‘’Irak parlamentosu, el-Haşd el-Şabi’nin yasal durumunu belirlemiştir dolayısıyla el-Haşd el-Şabi kalıcıdır ve önümüzdeki sorunlara karşı gelebilmek, çıkarları ve zaferleri korumak için kalacaktır’’

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 13:13 Suriye BM güvenlik konseyinden terörizme karşı mücadeledeki sorumluluğunu yerine getirmesi istedi

  Suriye BM Güvenlik Konseyinden el-Nusra teröristleri başta olmak üzere, terörizme karşı mücadeledeki sorumluluklarını yerine getirmelerini istedi.
  Suriye Dışişleri ve mülteciler Bakanlığı, suudi arabistan’ı, Türkiye’yi ve Katar’ı, Şam’ın etrafında Suriye hükumet güçleri ile yabancı ülkeler tarafından desteklenen terörist tekfirciler arasındaki çatışmaların şiddetlenmesinden sorumlu buldu.
  Söz konusu Bakanlık BM Genel Sekreteri ve Güvenlik konseyinin dönem Başkanına yazdığı iki ayrı mektupta, sorumluluklarını kabul etmelerini ve terörizm, el-Nusra cephesinin cinayetleri ve diğer terörist örgütlere karşı mücadele etmelerini istedi.
  İki mektupta da söz konusu saldırıların bir tek BM aracılığı ile Cenevre’de düzenlenen Suriye barışı müzakerelerini güçsüzleştirmek için gerçekleştiği yer alıyor.
  Suriye hükumetine bağlı bir haber ajansının Perşembe günü yayınladığı rapora göre, Suriye hükumeti güçleri Şam’ın Cuber bölgesinde teröristlere karşı gerçekleştirdikleri operasyonda aralarında bir çok yabancı teröristin de bulunduğu 157’yi aşkın teröristi öldürdüğünü ve yüzlerce teröristin de yaralandığını belirtti.
  Suriye ordu güçleri patlayıcı maddeler ile yüklü 3 aracı, 3 tankı, 4 zırhlı aracı ve teröristlere ait daha bir çok askeri teçhizatı imha etti.
  Öte yandan teröristlerin Suriye’nin Kuzey batısında yer alan Halep şehrinde gerçekleştirdikleri roket saldırısı sonucunda en az 5 çocuk hayatını kaybetti ve bir çok kişi yaralandı.
  Söz konusu gelişmeleri ile beraber Suriye’nin Cenevre’deki müzakerelerinin 5. turu başlamış durumda.
  BM’nin Suriye temsilcisi yardımcısı Ramzi ayrı ayrı tüm taraflar ile görüştü. Ramzi yaptığı açıklamada Perşembe günü tüm taraflar ile görüştüğünü ve Cuma günü asıl müzakerelere başlayacağı konusunda haber verdi.

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 13:12 Beşşar el-Caferi: Ne zaman barış görüşmeleri başladı ise teröristlerin operasyonları da artmıştır

  Terörist grupların el-Nusra bayrağı altında yer alması ateşkesin açıkça ihlal edilmesi anlamına geliyor ve el-Nusra cephesi devamlı adını değiştiriyor ve bu şekilde diğer terörist grupların ona katılmalarını sağlamaya çalışıyor ve güvenlik şurasının kararnamelerinden bu şekilde kaçıyor.’’
  Suriye hükumetinin Cenevre’deki heyetinin Başkanı Beşar el-Caferi Cuma günü BM’nin Suriye temsilcisi ile görüşmesi ardından muhabirler ile görüştü.
  el-Meyadin kanalının raporuna göre, el-Caferi açıklamasının başında ne zaman barış görüşmeleri başladı ise teröristlerin operasyonları da artmıştır ve teröristlerin son operasyonları da, operasyonun gerçekleştiği zaman ve operasyonun gerçekleşme biçimi açısından önemli.
  el-Caferi açıklamasını şöyle sürdürdü: ‘’Cenevre’nin 5. turu el-Nusra cephesi ile bağlı gruplarının operasyonlarının artması ile beraber olmuştur. Fars körfezi etrafındaki bazı Arap ülkeler el-Nusra cephesini destekliyor ve Humma eyaletindeki Ceyş el-Nusr ise Türkiye tarafından desteklenmektedir. BM’nin Suriye’deki temsilcisi ile olan görüşmemde, ona Riyad tarafından gönderilen heyetin Şam ve Humma’ya yapılan saldırıları onayladıkalrını söyledim.’’
  Suriyeli diplomat açıklamasını şöyle sürdürdü: ‘’Terörist grupların el-Nusra bayrağı altında yer alması ateşkesin açıkça ihlal edilmesi anlamına geliyor ve el-Nusra cephesi devamlı adını değiştiriyor ve bu şekilde diğer terörist grupların ona katılmalarını sağlamaya çalışıyor ve güvenlik şurasının kararnamelerinden bu şekilde kaçıyor.’’
  Suriye barışı müzakerelerinin 5. turu Cenevre’de başlamış durumda ve BM’nin Suriye’deki özel temsilcisi İki gün önce söz konusu Cenevre müzakerelerinin Suriye’nin ana yasası, hükumeti, seçimleri ve terörizm ile mücadele konularını kapsadığını belirtmişti.

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 13:11 Tekfirci Suud rejiminin terörizmle sözde mücadele yolundaki gülünç iddiası

  Ortadoğuda ve hatta dünyada terör çetelerini ve terörizmi destekleyenlerin bayraktarı olan Arabistan propagandasal girişimde bulunarak terörizmle mücadele iddiasında bulundu.
  Arabistan dışişleri bakanı Adil Elcubeyr Washingtonda düzenlenen Amerikanın öncülüğündeki sözde IŞİD karşıtı uluslar arası koalisyon bakanlık oturumunda, Arabistanın dünyadaki terörizmle çeşitli yöntemlerle mücadelede kararlı olduğunu iddia etti.
  Adil Elcubeyr ileri sürdüğü iddialarının devamında Washingtonda düzenlenen Amerikanın öncülüğündeki sözde IŞİD karşıtı uluslar arası koalisyon bakanlık oturumunda, Arabistanın terörist saldırılara en fazla maruz kalan ve terörizmle mücadele ve teröristlere bağlı mafya çetelerinin tespit edilip yakalayan ve uluslar arası ve herhangi bir ülke düzeyinde onlara mali ve lojistik yardımların kesilmesinde öncü olan ülkeler arasında olduğunu iddia etti.
  Elcubeyrin boş ve gerçeklerle bağdaşmayan iddiaları Arabistanın dünyada ve bölgede terörizm düşüncesi ve felsefesi hamilerinden olan bir ülke olduğu bir dönemde ileri sürülüyor. Arabistanın dünyada ve bölgedeki faaliyetlerine baktığımızda dünya ve bölgedeki teröristlerin çoğunun Arabistan asıllı oldukları veya Arabistan menşe’li vahabi görüşünü taşıdıklarını veya tekfirci akımının asıl taraftarı olduğunu ve Suud rejiminin yoğun mali ve lojistik ve askeri teçhizat himayesinde olduğu anlaşılıyor.
  Adı geçen terör çetelerinin fikri temelleri aşırılık yanlısı vahabilerin dini sapkınlıklarına bağlıdır ve bu düşünce tarzı Suud rejiminin dünya ve bölgedeki terör eylemlerinin hayata geçmesinde önemli rolü vardır. Halihazırda Arabistan himayesindeki çeşitli terör çeteleri bilhassa IŞİD, Elkaide ve Afrika ve Asyada ve hatta Avrupadaki Ensarul Şerie, Bokoharam ve Elşebab çeşitli adlar altındaki terör grupları yoğun faaliyetlerini sürdürüyorlar ve bu süreç aslında dünya güvenliğine tehlike çanlarını çalmaya başlamıştır.
  Arabistanın bölgede ve dünyada tekfirci terör örgütlerinin ortaya çıkmasında ve bunların sapkın düşüncelere şiddet içerikli düşünceye sahip olmasındaki rolü batılı devletler özellikle Amerikanın dünya çapında terörizmin asıl hamileri oldukları gerçeğinin ortaya çıktığı anlaşılıyor. Wikiliksin ileri sürdüğü kanıt ve belgelere göre Amerikanın eski dışişleri bakanı Hilary Clintonun Arabistanın dünyada terör çetelerine her türlü mali ve lojistik destek veren ülke olduğunu açıkça itiraf ettiği anlaşılıyor.
  Amerikanın eski dışişleri bakanı Hilary Clintonun adı geçen belgede Suudilerin dünyada teröristleri destekleyen en bariz örneği olduğunu onların dünyada faaliyette bulunan terör çetelerine özellikle IŞİD ve diğer teröristlere yoğun mali ve askeri yardımlardan bulundukları vurgulanmıştır. Bu da bir gerçek ki 11 eylül terör saldırılarında parmağı olanların çoğu Arabistan asıllı oldukları dikkat çekiyor. 11 eylül terör saldırılarına ilişkin hazırlanan rapordan 28 sayfasının çıkarılması Arabistanın 11 eylül saldırılarında doğrudan rol oynadığını gösteriyor. Ancak Amerikanın Riyadla işbirliğinde bulunmasından dolayı Arabistanın terör saldırılarında gözle görülür bir şekilde rolü olmasının unutulmasını istiyor. Yayınlanan belgelerde Amerikanın gizli servisi CİA’nın adı da doğrudan veya dolaylı bir şekilde görülüyor. Bu da bir gerçek ki Arabistan iç işleri bakanlığı bir süre önce bu ülke vatandaşlarının binlercesinin terör eylemlerine karıştıklarını itiraf etti.

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 12:33 El-Kassam Tugayları: Siyonist düşman Fukaha’yı şehit etmenin bedelini ödeyecek

  Hamas’ın askerî kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, mücahit komutan Mazin Fukaha’nın şehit edilmesinin siyonist düşmanın planı ve infazı olduğuna dikkat çekerek, onun bu cinayetin bedelini de en ağır şekliyle ödemek zorunda kalacağını vurguladı.
  İzzeddin El-Kassam Tugayları tarafından bu sabah (25 Mart Cumartesi) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugün komutan Mazin Fukaha’yı Allah’ın izniyle sonsuzluk cennetine uğurluyoruz. Şunu açık ve net bir şekilde ifade ediyoruz ki cinayet siyonist düşmanın planı ve infazıdır. Cinayetin sorumluluğunu üstlenmek zorunda olacak ve bedelini ödeyecek olan da odur.”
  El-Kassam Tugayları açıklamasında siyonist düşmanı böyle bir cinayeti planlamasından pişman olmak zorunda bırakacaklarını ifade etti.
  Siyonist işgal yönetiminin işlediği cinayetin bedelini ödemek zorunda kalacağını vurgulayan El-Kassam Tugayları açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Allah’ın önünde, ümmetimizin ve halkımızın önünde yemin ederek söz veriyoruz ki siyonist düşman işlediği bu cinayetin bedelini, komutan şehidimiz Ebu Muhammed’e karşı işlediğinin büyüklüğüne denk bir şekilde ödemek zorunda kalacak. Ateşle oynayan onunla yanar.”

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 12:32 Hamas, Mazin Fukaha’nın şehit edilmesinden işgalcileri sorumlu tuttu

  Hamas hareketi, İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanlarından Mazin Fukaha’nın şehit edilmesinden tamamen siyonist işgal rejimini ve onun işbirlikçilerini sorumlu tuttu.
  Hamas, dün (24 Mart Cuma) gece geç vakitlerde Mazin Fukaha’nın şehit edilmesiyle ilgili Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan bir taziye mesajı yayınladı ve Fukaha’nın İzzettin El-Kassam Tugayları’nın Batı Yaka bölgesindeki kahraman komutanlarından ve Filistin halkının mücahitlerinden biri olduğunu, Özgürlerin Vefası takas anlaşmasında özgürlüğüne kavuştuğunu vurguladı.
  Açıklamada şehitlerin kanlarının zayi olmayacağına ve Hamas’ın bu tür cinayetler karşısında nasıl bir tavır takınacağını bildiğine dikkat çekildi.
  Hamas’ın siyasi liderlerinden Halil El-Hayye de cinayetle ilgili açıklamasında şöyle konuştu: “Şehit Fukaha’nın kimseyle bir husumeti yoktu. Güvenlik teşkilatı cinayet hakkında acil soruşturma başlatmıştır. Ancak bu cinayetten istifade eden tek taraf siyonist işgal rejimidir.”
  Filistin Esir Kulübü de olayla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Özgürleştirilmiş eski esirlerden ve Batı Yaka’dan Gazze’ye sürgün edilenlerden olan Mazin Fukaha’nın şehit edilmesinden istifade eden tek taraf esirlerin ve özgürleştirilenlerin davasıyla ilgilenen ulusal hareketin mücadelecilerinin izlerini takip etmeye devam eden siyonist işgal rejimidir. Bu cinayet aynı zamanda işgal rejiminin özgürleştirilmiş eski esirlerin aleyhine tansiyonu yükselttiği ve bazı ülkelerden onları yeniden tutuklamalarını istediği bir zamana denk gelmektedir.”

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 12:31 Musul’da enkazdan 300 ceset çıkarıldı

  Irak Sivil Savunma Teşkilatı, askeri saldırıların devam ettiği Musul’da, koalisyonun ve Irak ordusunun bombardımanı sonucunda yıkılan binaların altından 200’den fazla sivilin cenazesinin çıkarıldığını duyurdu.
  Bazı aktivistler ve görgü tanıkları, enkaz altındaki cenaze sayısının 300’e yükselebileceğini ifade ediyor.

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 12:30 Suriye ordusu teröristlerin sızdıkları tüm bölgeler geri aldı

  Suriye Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı; Suriye Ordusunun başkent Şam’ın doğu kenarları Cobar Cephesinin kuzeyinde Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer terör örgütlerin sızdıkları Fabrikalar Bölgesinde tüm noktaları bu teröristlerden temizlemeleri ardından yeniden kontrollerine aldıklarını belirtti.
  Komutanlık yayınladığı bültende; ordu birliklerimize tabi özel birliklerin Cobar’ın derinliklerinde teröristleri kovalama operasyonlarını sürdürdüklerini ve bu teröristleri sayı ve ekipmanlarıyla oldukça büyük kayıplara uğrattıklarını vurguladı.
  Ordu birliklerimize tabi bomba imha ekiplerinin Dokuma Fabrikası ve civarında teröristlerin yerleştirdikleri patlayıcı düzeneklerini etkisizleştirme operasyonu başlattıklarına dikkat çeken komutanlık; bölgenin bomba düzeneklerinden temizlenmesi ardından tamamen güvenli olacağını kaydetti.
  Komutanlık; Fabrikalar Bölgesinin saldırgan teröristlerin mezarlığına döndüğüne dikkat çekerken, çatışmalarda bir kısmı yabancı, bir kısmı da saha komutanları olan yüzlerce teröristin öldürüldüğüne vurgu yaptı.
  Ordu birliklerimizin Fabrikalar bölgesinde kalabalık sayılarla dalgalar halinde saldıran teröristlerin tümünü bertaraf etmeleri ve kullandıkları yüksek sayıda aracı imha etmeleri başarısına dikkat çeken komutanlık; bunun teröristlerin ahmaklığını yansıttığı gibi, işverenleri ve onları yönlendirenlerin siyasi ajandaları uğruna bu teröristleri edat ve yakıt olarak kullandıklarının bir kanıtı olduğunun altını çizdi.

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 0:32 Şehit Hattab’ın defninden sonra işgalcilerle Filistinliler arasında çatışma çıktı

  Dün (23 Mart Perşembe) akşam saatlerinde, 17 yaşında şehit edilen Filistinli çocuk Muhammed Hattab’ın cenazesinin bugün defnedilmesinden sonra Batı Yaka’daki Ramallah yakınında bulunan El-Celzun mülteci kampının doğusunda işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar çıktı.
  Olaylara şahit olanların verdiği bilgilere göre Filistinli gençler işgalci askerleri taşladı. İşgalci askerler de onlara mermilerle ve göz yaşartıcı bombalarla saldırdılar.
  Dün akşam saatlerinde üç arkadaşıyla birlikte bulunduğu sırada Beyti İl yahudi yerleşim merkezine molotof kokteyliyle saldırı düzenledikleri iddiasıyla işgal güçlerinin doğrudan saldırılarına hedef olarak şehit edilen Muhammed Hattab’ın cenazesi bugün Cuma namazı sonrası kaldırıldı. Cenazeye büyük bir kalabalık katıldı. Filistin bayraklarıyla ve şehidin fotoğraflarıyla cenazeye katılan kalabalık işgal güçlerinin ve onların cinayetlerinin aleyhine sloganlar atarak öfkelerini dile getirmeye çalıştılar.
  Şehidin cenazesi Filistin Tıp Merkezi’nden alınarak şehit edildiği noktaya getirildi. Burada aile fertlerinin ve yakınlarının gözyaşları içinde şehide son kez bakmalarından sonra defin işlemleri tamamlandı

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 0:28 İşgal rejimi El-Ağvar bölgesine yeni yerleşim merkezleri inşa etmeyi planlıyor

  Siyonist işgalcilere ait Yedinci Kanal adlı tv kanalının yayınladığı bir habere göre, işgal rejiminin İsrail Sivil Yönetimi adı verilen biriminin başkanı beraberindeki teknik ekiple birlikte Gavru’l-Ürdün bölgesinde yahudi yerleşim merkezlerinin bölgesel meclisini ziyaret ederek El-Ağvar bölgesine yeni yerleşim merkezleri inşa edilmesi konusundaki projeleri ve bunları hayata geçirmek için ihtiyaç duyulacak şeyleri konuştu.
  Yedinci Kanal’ın web sitesinde yayınlanan habere göre El-Ağvar bölgesindeki yahudi yerleşim merkezleri meclisinin başkanı David El-Hayani ile Arbut Hirdin isimli bölgesel meclisin başkanı bölgedeki yerleşim merkezlerinin ekonomilerinin özellikle de tarım ve turizm alanlarının geliştirilmesi konusunda aralarında görüşmeler yaptılar.
  Bölgesel meclisin başkanının verdiği bilgilere göre son bir yıl içinde El-Ağvar bölgesine bir milyon turist ziyarette bulundu. Bunlardan yarısının bölgedeki ibadet mevkilerini ziyaret için geldikleri ifade edildi.
  İşgal rejiminin Sivil İdare Merkezi başkanının verdiği bilgilere göre işgal yönetimi buralara içinde restoranların ve nakliye araçlarının da bulunacağı turistik tesisler inşa etmeyi planlıyor.
  BM Güvenlik Konseyi’nin 23 Aralık 2016 tarihli ve Filistin topraklarında yahudi yerleşim merkezleri inşaatının derhal durdurulmasını isteyen kararına rağmen işgal yönetimi yeni yerleşim merkezleri inşa etmeye devam ediyor

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 0:15 Abdullahiyan: Suriye buhranının kökünde siyonist İsrail’in güvenliği yatıyordu

  İran meclis başkanının uluslararası işler özel yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suriye savaşının kökünde siyonist İsrail’in güvenliğinin korunmasının yattığını belirtti.
  Emir Abdullahiyan, bugün Meclis Haber Ajansına yaptığı açıklamada, Arap baharı adı altında İslami uyanış dalgasını batının bir komplosu olarak nitelerken, İslami uyanış dalgasının saptırılarak Suriye’yi hedef aldığını zira Suriye’nin Ortadoğu’da özel konuma sahip olduğunu çünkü siyonist İsrail güvenlik denklemini bozabileceğini söyledi.
  Emir Abdullahiyan, direniş güçlerinin Golan tepelerinde bulunmalarını direniş eksenin gücünün artmasının göstergesi olarak nitelerken; Tel Aviv’in bu şartlarda Suriye’de iç çatışma ve iç buhrana ihtiyaç duyduğunu ve bugün Suriye’de yaşanan gelişmelerin ve buhranın da gerçekte İslami uyanış dalgasına karşı siyonist rejimin mühendislik projesinin neticesi olduğunu söyledi.
  İran meclis başkan yardımcısı, Suriye’nin direniş güçlerinin takviye edilmesinde çok önemli rol oynadığını belirterek, Suriye’nin, tekfirci ve siyonist teröristlerle direniş cephesi arasında çok önemli yere sahip olduğunu kaydetti.
  Arabistan’ın Suriye’de savaşı kışkırtmaya dayalı siyasetleri ile tekfirci terörizmin bölgede yerleşmesinde oynadığı rolü sert dille eleştiren Emir Abdullahiyan, Suudi rejiminin Suriye’de siyasi ortamı suistimal ederken İran’ın kesinlikle Suriye’de siyasi bir çıkar peşinde olmadığını söyledi.
  Suudi Arabistan’ın Tahran’da büyükelçiliğinin yeniden açılma ihtimaline de temas eden Emir Abdullahiyan, Suudilerin şimdilik İran’la diplomatik ilişki içinde olmaya niyetlerinin olmadığını belirterek, her şeyden önce Suudi rejiminin ikili ilişkilerin yeniden başlamasının ihtiyaç olduğunu algılaması gerektiğini söyledi

  ****************************************************************************************************
 • 25 Mar 2017 0:11 Musul’un batısında 18 mahalle DEAŞ’tan kurtarıldı

  Musul kent merkezinin batı yakasında şimdiye kadar 18 mahallede kontrol sağlandı
  Irak’ta Musul kent merkezinin batı yakasında DEAŞ’a karşı başlatılan operasyon sonucu şimdiye kadar 18 mahalle geri alındı.
  Irak ordusunda görevli Tümgeneral Abdulvahhab es-Sadi yaptığı açıklamada, “Musul kent merkezinin batı yakasında başlatılan askeri operasyon sonucu şimdiye kadar 18 mahalle geri alındı. Diğer mahallelerde de ilerleme kaydediliyor.” dedi.
  DEAŞ üyelerinin, Musul’un batı yakasında mahsur kalan sivilleri bir kalkan olarak kullandığına dikkati çeken Sadi, “Ancak bu, güçlerimizin halen örgütün elinde olan diğer mahallelere ilerlemesine engel olmayacak” diye konuştu.
  Irak Başbakanı Haydar el İbadi, 19 Şubat’ta Musul kent merkezinin batı yakasının geri alınması için askeri operasyon başlatıldığını duyurmuştu

  ****************************************************************************************************
Sayfa başına git