FilistinGenel

Kudüs’te Dün 4 Noktada Yaşanan Çatışmalarda 43 Filistinli Yaralandı
İşgal altındaki Kudüs kentinde dün (23 Şubat Salı) 4 ayrı noktada işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda 43 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.
Quds Press Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, Kudüs’ün kuzeyindeki El-Kabibe ve Katna köyleriyle doğusundaki El-İseviyye köyü ve Silvan beldesinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.
Katna köyündeki ilk yardım ekipleri, El-Kabibe ve Katna köylerinde plastik mermiyle yaralanan 6 kişiye ve işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilenen 37 kişiye müdahalede bulunduklarını açıkladı.
El-Kabibe ve Katna köylerindeki çatışmaların şehitler Ömer Amr ve Mansur Şevamira’nın cenaze törenlerinin ardından patlak verdiği bildirildi.
Takip Komitesi üyesi Muhammed Ebu’l-Hıms, işgal güçlerinin El-İseviyye’ye düzenlediği baskın sırasında dört genci gözaltına aldığını, Silvan beldesinde de kontrol noktaları oluşturarak arama yaptığını ve Aynu’l-Levze Mahallesi’nde asılı tüm Hamas sancaklarını topladığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı