Genel

Cihad Mikdasi batılı ülkelerin yurt dışındaki Suriyeli muhaliflere ve terörizme destek verme siyasetlerini eleştirdi.

Suriye dışişleri bakanlığı sözcüsü Cihad Mikdasi, yurt dışındaki Suriyeli muhaliflerin yabancı müdahalelerle yeni bir yapılanmaya gitmesinin, Suriye’nin içişlerine müdahale olduğunu söyledi.

Suryaonline internetsitesinin bildirdiğine göre; Suriye dışişleri bakanlığı sözcüsü Cihad Mikdasi yaptığı açıklamasında, yurt dışındaki muhaliflerin, hükümetle siyasi görüşmelere karşı olduklarını hatırlatarak, yurt dışındaki muhaliflerin, yabancıların müdahalesinden uzak durması gerektiğini söyledi.

Cihad Mikdasi açıklamasında, yurt dışındaki muhaliflerin, siyasi görüşmelere, sorunların barışçıl yollarla çözülmesinden yana olmadığını hatırlatarak, suriye hükümetiyle görüşmelerin yapılması demek, şiddete karşı olduğunu göstermektir” diye konuştu.

Suriye dışişleri bakanlığı sözcüsü Cihad Mikdasi açıklamasında ayrıca, batılı ülkelerin, yurt dışındaki suriyeli muhaliflere ve terörizme destek verme siyasetlerini eleştirdi.

Bilindiği gibi yurt dışındaki suriyeli muhalifler batılı ülkelerin desteğinde yeni bir yapılanmaya gitmiş ve Fars körfezi işbirliği konseyi ve Arap birliği bu oluşumu resmen tanımıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı