Genel

Suriye’nin BM temsilcisi bu teşkilatın insan hakları konseyini eleştirdi.

Suriyan online sitesinin haberine göre, Suriye’nin BM temsilcisi Beşar Caferi,dün genel kurulda insan hakları konseyi raporunun incelenmesi için düzenlenen toplantıda bu konseyin bazı çıkar sahibi ülkelerin siyasetlerine göre davranıp icraatının konseyin tüzüğüne uygun olmadığını belirtti.

Beşar Caferi,Suriye hakkında alınan kararların tek yanlı ve Suriye milleti ve hükümetinin aleyhine olup teröristlerden şiddete son vermeleri hamilerine ise onlara silah göndermeye son vermelerinin istenmediğini belirtti.

Suriye’nin BM temsilcisinin belirttiği üzere uluslar arası kararlarda ayrıca Suriye krizinin barışçı yollarla çözümlenmesi için müzakere söz konusu olmadığı gibi bu ülkeye yönelik yaptırımlar ekonomik ve insani durumu vahimleştirmiş bulunuyor.

Suriye’nin BM temsilcisi Beşar Esad, Suriye’deki terör gruplarını destekleyen ülkeleri ülkesindeki istikrarsızlık ve güvensizliğin sorumlusu olarak niteleyerek BM insan hakları konseyi başkanından tarafsızlığı koruyarak Suriye’de krize son vermeye çalışmasını istedi.

Bilindiği üzere terör grupları Mart 2011 den buyana yabancıların desteğiyle bu ülkede kargaşa çıkararak halkı katledip Şam hükümetini bu şiddetin sorumlusu olarak göstermeye çalışıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı