FilistinGenel

2 gündür yardım bekleyen çocuğun son isteği bir yudum suydu

Gazze’nin güneydoğusunda İsrail kuşatması altında olan Huza kasabasına sağlık ekipleri iki gün boyunca giremedi. Girdiklerinde ilk karşılaştıkları tek başına ve karnından yaralı halde sokakta saatlerdir bekleyen bir çocuk oldu. Onlardan su istedi ancak yaralı olduğu için veremediler. Uğraşsalar da onu kurtaramadılar.

Gazze’nin güneydoğusunda Han Yunus’a bağlı Huza Kasabası, İsrail askerlerince iki gün kuşatma altında tutuldu. Buraya girmeyi başaran küçük bir sağlık ekibi her köşede bir trajedi ile karşılaştı. Karnından yaralanan bir çocuk belki de iki gündür kaldırımda tek başına yardım bekliyordu.

Sağlık ekiplerinden ilk isteği su oldu. Bir görevli vermeye niyetlense de, bir diğeri yaralı olduğu için buna izin vermedi.

Al Jazeera kamerası çocuğun bu isteğini kaydettikten kısa süre sonra, İsrail’in tank atışı sonucu yaralanan ve ismi bilinmeyen çocuk hayatını kaybetti.

Kasaba sakinleri kameraların ve sağlık ekiplerinin giremediği İsrail ateşi altındaki sokaklarda buna benzer birçok trajedinin yaşandığını söylüyor.

Huza’da yaralanan bir diğer çocuk Yezen, kasabadan kaçmaya çalışırken bir İsrailli keskin nişancı tarafından yine karnından vuruldu. O da iki gün boyunca tedavi edilmeyi bekledi.

Yakınları Huza’nın karnındaki yarayla iki gün boyunca inlediğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu