GenelSuriye Düşmanları

2000 terörist gelişmiş silahlarla Türkiye’den Suriye’ye sızdı

Suriye’nin İdlib eyaletinden bilir kaynaklar, değişik milliyetlerden 2000’e yakın teröristin gelişmiş silahlarla Türkiye topraklarından Suriye’ye sızdıklarını belirttiler.

Suriye’nin İdlib eyaletinden bilir kaynaklar, Türkiye Hükümetinin Suudi Arabistan’la Katar’ın mali destekleri sayesinde değişik milliyetlerden 1200 ila 2000 teröristi gelişmiş silah ve donanımla kendi topraklarından Suriye’ye soktuğunu ilan ettiler.

Söz konusu kaynaklar Suriye’nin El Vatan gazetesina, bu teröristlerin savaş ve çeşitli silah kullanma eğitimi aldıklarını açıkladılar.

Yine aynı kaynakların verdikleri bilgiye göre, Suriye Ordusu İdlib eyaletine yerleşmiş durumunda ve birkaç günden beri söz konusu teröristlerle çarpışma halinde. Bu arada Türkiye helikopterleri yaralanan teröristleri sınır bölgesinde kurdukları çöl hastanelerine hızla ulaştırıyorlar.

İdlib kenti sakinlerinden bir grup, birkaç günden beri Suriyeli olmayan teröristlerin yoğun saldırılarına uğradıklarını ve bunlara aralarında 14 yaşın altında çocukların da bulunduğu Suriyeli grupların da eşlik ettiklerini belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı