Katar, Suriye’ye İran’la ilişkilerine son vermesi için 30 milyar dolar teklif etti

Tarih: 01 Eylül 2012 Saat: 16:19

Meyadin Televizyonunda yayınlanan programda Cibril, Türkleri ateşle oynamaması konusuunda uyardıklarını ve her türlü doğrudan müdahalenin kırmızı çizgileri olduğunu kendilerine ilettiklerini dile getirdi.

Birleşik basına göre Filistin Halk Kurtuluş Cephesi-Genel Komutanlık lideri Ahmet Cibril, Katar’ın Suriye’ye, İran’la olan yakın ilişkilerine bir son versin diye 30 milyar dolar vermeyi teklif ettiğini söyledi.

Cibril, ABD’nin Katar’ı Suriye’nin İran’dan uzaklaştırılması göreviyle görevlendirdiğini bunun üzerine Katar’ın Suriye’ye İran’dan uzaklaşması ve direniş hareketlerini desteklemeye bir son vermesi şartıyla 30 milyar dolar ödemeyi taahhüt ettiğini söyledi.

Yıllardır Şam’da yaşamakta olan Filistinli lider, Suriye’ye dışardan bir saldırı ya da müdahale olması durumunda bir çok Filistinli örgütün, Hizbullah’ın ve direniş örgütlerinin Suriye yönetiminin yanında yer alacağının üstünü çizdi.

Meyadin Televizyonunda yayınlanan programda Cibril, Türkleri ateşle oynamaması konusuunda uyardıklarını ve her türlü doğrudan müdahalenin kırmızı çizgileri olduğunu kendilerine ilettiklerini dile getirdi. Cibril ayrıca, Filistinlilerin zaferinin Şam-Bağdat-Tahran eksininden geçtiğine dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git