Hamas hareketi’nin Nablus’ta düzenlediği etkinliğe onbinlerce Filistinli katıldı

Tarih: 13 Aralık 2012 Saat: 23:54

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal altındaki Batı Yaka’da yıllar sonra ilk kez kuruluş yıldönümü etkinlikleri düzenledi. Hamas’ın 25. kuruluş yıldönümünü kutlamak üzere Nablus’ta düzenlediği etkinliğe binlerce Filistinli katıldı.

“Siccil Taşı Özgürlük Yolu” sloganıyla düzenlenen etkinliği organize edenler, kutlamalara Hamas üyeleri ve taraftarlarından yaklaşık on bin kişinin katıldığını ve En-Nasr Camii’nden hareket eden katılımcıların Nablus kent merkezindeki Eş-Şüheda Kavşağı’na kadar yürüdüğünü söyledi.

Hamas Hareketi’nin Nablus’ta düzenlediği kuruluş yıldönümü kutlama etkinliklerine Fetih Hareketi Devrim Konseyi Sekreteri Emin Makbul, Filistin Parlamentosu’ndan Hamas ve Fetih milletvekilleri ile Nablus Valisi Cibrin El-Bekri’nin de katıldığı bildirildi.

Hamas milletvekili Hüsni El-Burini, etkinlikte yaptığı konuşmada sadece direniş ile zaferin ve ulusal birliğin gerçekleşebileceğini söyledi. El-Burini, işgal zindanlarında açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli esirleri selamlayarak, esirlerin özgürlüklerine kavuşturulmasının Hamas’ın öncelikleri arasında olduğunu söyledi.

Fetih liderlerinden Emin Makbul da yaptığı konuşmada, “Gazze’de düşmana iyi bir ders veren o mübarek eller olmasaydı bugün burda toplanmış olmazdık” dedi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git