Zoubi: İsyancılar kaybedince tutumları değişti

Tarih: 11 Mayıs 2013 Saat: 13:09

Suriye Enformasyon Bakanı Umran El Zoubi, Suriye’ye karşı tutumun değişmesinin sebebinin, silahlı isyancı ve teröristlerin savaş meydanında kaybetmesinden kaynaklandığını açıkladı.

4 günlük ziyaret için Suriye’ye giden Uluslar arası Barış Heyeti’nin ziyareti dün sona erdi. ABD, Avustralya, Kanada, Brezilya ve Lübnanlı 16 aktivist ve gazeteciden oluşan Uluslar arası Barış Heyeti’nin ile konuşma yapan Suriye Enformasyon Bakanı Umran El Zoubi şöyle dedi:

“Bazı ülkeler,medya savaşı ve isyancılara sağladıkları silah desteği Suriye’nin iç işlerine karışıyor. Suriye’nin, bir taraftan teröristlerle diğer taraftan bazı batılı ve Arap ülkelerin siyasi ve ekonomik baskılarına karşı mücadele etmek zorunda olması, ülkedeki krizi çoğaltıyor. bu ülkeler, bu konunun ne kadar hassas olduğunu idrak edemiyor.

Suriye olayında, medya başrole sahipti. İnsanların medyada seyrettiği şeylerin çoğu uydurmacaydı. Söylemler ve görüntüler tahrif edilmeden önce, olayın aslı ve hedefi tahrif edildi.”

Geçtiğimiz gün, Washington ve Moskova Suriye sorununun Cenevre Antlaşması şartlarına göre çözülmesine, bunun için de uluslar arası bir konferansın düzenlenmesine karar verdi. Şam ise bu öneriyi memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git