Brucerdi: Suriye halkı ve hükümetinin direnişi zafere ulaşacak

Tarih: 27 Şubat 2014 Saat: 20:22

İran İslami şura meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Suriye krizinde kazanan tarafın halk ve hükümetin iradesi olduğunu belirtti.

Alaeddin Brucerdi dün akşam Suriye ziyaretinin sonunda kazanan tarafın halk ve hükümet iradesi olduğunu vurguladı. Muhabirlere yaptığı açıklamada, son 3 yılda Suriye’de yaşananların açık mesajının, bu ülkede kazanan tarafın halk ve hükümet iradesi olduğunu vurguladı.

Brucerdi düşman’ın, Suriye karşıtı komplolarla ülkede öyle bir durum oluşturmuş ki Suriyeli gençler kendi vatanlarını korumak için elbirliği yaptığını belirtti.

İran İslami şura meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı ayrıca Suriye’de tek çözüm yolunun siyasi müzakereler olduğunu, askeri seçeneğin ise savunmasız insanların ölümüne sebep olacağını ifade etti.

Alaeddin Brucerdi ayrıca Lübnan direnişini Siyonist rejim işgal güçlerinin saldırısına gösterdiği tepkiye temasla, bir saldırının yapılması halinde hiç şüphesiz Siyonist işgalcilerin hanesine yeni bir yenilginin daha ekleneceğini ifade etti.

Suriye’de teröristler ve Siyonist rejim arasındaki koordinasyona değinen Brucerdi, öyle ki yaralı teröristlerin Siyonist rejim hastanelerinde tedavi gördüğünü söyledi.

Amerika’dan, diktatörcü davranışlarından vazgeçmesini isteyen İran İslami şura meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Alaeddin Brucerdi, Suriye halkının kendi geleceğini seçmesi gerektiğini ifade etti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git