Gazze’de tamamen yıkılan evlerin yapımına birkaç gün içinde başlanacak

Tarih: 06 Temmuz 2015 Saat: 17:56

Filistin Bayındırlık ve İskân Bakanı Müfid Muhammed El-Hasayine, bakanlığın savaşta yıkılan evlerin tespiti işlemini bitirdiğini ve önümüzdeki günlerde tamamen yıkılan evlerin yeniden inşa edilmesi aşamasına geçileceğini söyledi.

Bakan El-Hasayine, Gazze kentindeki Dr. Abdülaziz Er-Rantisi Çocuk Hastanesi’nin yeniden düzenlenmesi ve geliştirilmesi projesi açılışında yaptığı açıklamada, bakanlığın tamamen yıkılan evlerle ilgili vatandaşlardan projeleri teslim almayı sürdürdüğünü belirtti.

El-Hasayine, açılışın ardından 700 bin dolara mal olan projede incelemelerde bulundu, hastane müdürü ve doktorlar eşliğinde yoğun bakım ve böbrek ünitelerini gezerek hastanede verilen sağlık hizmetleri ile karşı karşıya kaldıkları sorunlar hakkında bilgi aldı.
Doktorların Filistin halkına verdiği sağlık hizmetlerine övgüde bulunan El-Hasayine, onların bu rolüne ve insani mesajlarına destek olduklarını ifade etti.

Projeyi finanse eden Malezya hükümetine ve halkına toplam 6 milyon doları bulan bağış dolayısıyla teşekkür eden El-Hasayine, söz konusu bağış ile ayrıca En-Nur El-Muhammedi Camisi, Başbakanlık Genel Sekreterlik binası ve bir okul inşa edileceğini söyledi.
Bakan El-Hasayine, savaş sırasında evleri yıkılan Filistinlilerin bugüne kadar gösterdikleri sabır ve direnişi de takdir ettiklerini dile getirdi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git