Kasım Süleymani, Şehid Mustafa Bedreddin’in kabrini ziyaret ederek ailesi ile görüştü

Tarih: 16 Mayıs 2016 Saat: 16:21

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani, Pazar günü Hizbullah’ın Şehit komutanın evindeydi ve Mustafa Bedreddin’in şehadeti dolayısıyla ailesine tebrik ve taziye diledi.

Lübnan’ın El-Ahbar gazetesi bu haberi yayınlayarak şunları yazdı: İsrail, 2015 yılının Ocak ayında Suriye’nin güneyindeki Kenitra’ya saldırmasından iki gün sonra da İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani, Al-Gabiri şehitliğindeydi.

Habere göre; O günlerde Kasım Süleymani’nin İmad Mugniye ve oğlu Cihad’ın kabrinin başında Kur’an okurken resimleri yayınlanmıştı. O zaman, Cihad’ın kabrine gitmeden önce, ailesinin yanına gitmiş ve Cihad’ın şehadetinden dolayı ailesine, kardeşlerine ve dayısı Seyyit Mustafa Bedreddin’e taziyede bulunmuştu.

El-Ahbar ayrıca şunları yazdı: “Ama Cumartesi günü bu sahne bir farkla tekrarlandı. Süleymani yine Al- Gabiri şehitliğindeydi ama bu defa Bedreddin’in ailesine taziye dilemek için. Bu, O’nun Beyt’ul Ahzan’a ilk gelişi değil sadece şehit resimlerine bir şehit daha eklenmişti.

El-Ahbar, Kasım Süleymani’nin ruh hali hakkında şunları yazdı: “Aile dostu, aile fertlerinin arasında oturuyor ve Kur’an okuyor;
“ولا تحسبنّ الذین قُتلوا فی سبیل الله أمواتاً بل أحیاء عند ربهم یُرزَقون”
(Allah yolunda öldürülenleri ölü sanma. Onlar diridir ve Rableri katında rızıklanırlar.)

Sağ elinde türbetten bir tesbih ve parmağında akik yüzükle şehidin annesi Ümmü Adnan’a dönerek; “Biz aziz bir komutan ve kardeşimizi kaybettik” diyor.

Tümgeneral Kasım Süleymani, Şehit Bedreddin’in ailesine yaptığı bu ziyarette şunları söyledi: “Bu musibet, İslam ümmetinin musibetidir. Çünkü Zülfikar gibi bir şahsiyeti kaybetmek, Zahiye ( Beyrut’un Güneyi) ya da bir ülke ya da bir bölgeyle sınırlandırılamaz.

Hizbullah’ın önde gelen komutanlarından olan Mustafa Bedreddin, Cuma sabahı Şam Havaalanı yakınlarında meydana gelen patlama sonucu şehit olmuştu.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git