Ayetullah Muhsin Eraki: Suudi rejimi İslam dünyasında tefrika bayrağını açmıştır

Tarih: 21 Ağustos 2016 Saat: 17:10

İslam Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu Genel Sekreteri, Suudi Arabistan yönetiminin bugün İslam dünyasında tefrika bayrağı açtığını ve büyük harcamalar yaparak tüm dünyada ve bölgede savaş kışkırtıcılığında bulunduğunu bildirdi.

Yemen savaşı sırasında Suudi rejiminni cinayetlerini açığa çıkarmak amacıyla Londra’da düzenlenen 1. Uluslararası Yemen halkına destek konferansında konuşan İslam Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu Genel Sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki, İslam dini ve Hz. Resulullah (saav)in mensuplarının dünyada birer rahmet mesajcısı olmaları gerektiğini, ama maalesef Suudi rejiminin sürekli savaş çıkarma ve fitnecilik peşinde olduğunu bildirdi.

Arabistan’ın siyasetlerinin İslam dinine ve bu ülke halkının çıkarlarına karşı olduğunu bildiren Ayetullah Eraki, Beytullah’ıl Haram’ın tüm dünyada beşeri toplumların emniyet ve güven merkezi olduğunu ve bu ilahi güven merkezinin idaresini ellerinde tutanların, güvenliği beşeri toplumlara hediye vermeleri gerektiğini ancak ne yazık ki bugün durumun böyle olmadığını söyledi.

Bu konferansın Londra’da düzenlenmesindeki amaç Suudilerin Yemen’de çocuk ve kadınlar başta olmak üzere savunmasız sivil halka saldırması ve işlediği cinayetlerin boyutlarının açıklanmasıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git