Suriye Başbakanı Çin’in Şam Büyükelçisi ile görüştü

Tarih: 08 Eylül 2016 Saat: 22:07

Suriye Başbakanı İmad Hamis bugün Çin’in Şam Büyükelçisi Qi Qianjin ile Suriye ve Çin arasında ekonomik ilişkileri yeni vizyonlarla geliştirme olanaklarını masaya yatırırken, Çinli yatırımları Suriye’nin yeniden yapılanması sürecine katkı sağlamaya çağırma yollarını görüştü.

hamis-ve-cin-buyukelcisi-2Başbakan Hamis Çin’in Suriye’de siyasi sürece desteğinin takdire şayan olduğunu ifade ederken, tüm dünya halklarını tehdit eden teröre karşı savaş gücünün pekiştirilmesi için tüm dünya devletlerinin Suriye’ye siyasi ve ekonomik destekte bulunmaları gerektiğini ifade etti. Dünyanın sömürü ve hegemonya devletlerinin terörü kendi siyasi ajandalarında edat olarak kullandıklarına vurgu yapan Başbakan Hamis; Suriye’nin egemenliği ve toprak bütünlüğünün yanı sıra halkını savunurken, tüm dünya halklarını da teröre karşı savunduğunun altını çizdi.

Çin Büyükelçisi Qi ise Suriye ve ülkesi arasındaki ekonomik ilişkilerin siyasi ve dostluk ilişkileri düzeyine çıkarılması gerektiğini kaydederken, Suriye ve halkına muhtelif tür yardım ve desteğini sürdürme kararlılığında olduğuna işaret etti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git