BM Genel Sekreteri Beşşar Esad’a kutlama mesajı gönderdi

Tarih: 24 Nisan 2017 Saat: 10:38

Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad; Suriye’nin kurtuluş bayramının 71. Yıldönümü münasebetiyle Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres kutlama mesajı aldı.

BM Genel Sekreteri Guterres mesajında bu münasebetle Suriye Arap Cumhuriyeti hükümeti ve halkına güzel temennilerini ifade etti.

Guterres dünyanın muazzam umutlara sahip olduğu bir zamanda birçok bölgede güven ve istikrarın yok olduğuna işaret etti. Bu yılın başlarında dünya genelinde barış ve istikrarın pekiştirilmesi yönünde çağrı yaptığına işaret eden Guterres; insanlığın temel hedefi olan barış, onur, adalet, kalkınma ve refahın barışın sağlanmasına dayalı olduğunu kaydetti. Guterres bunların da BM ilkeleri ve misakında mevcut olup BM’nin temel amacının bu olduğuna işaret etti.

BM Genel Sekreteri Guterres Suriye’nin kurtuluş bayramının yıldönümünü kutladığı bir sürede BM’de ve dünyanın genelinde büyüyen bölünmelerin ortak insani çalışmaların daha da pekiştirilmesini gerektirdiğini vurgularken, Suriye’nin de bu bağlamda ve daha güçlü bir BM’nin yapılandırılmasına katkı sağlama umudunda olduğunu ifade etti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git