Abdullahiyan: Lübnan’ın güvenliği tüm gurupların birliği ve Hizbullah’ın fedakarlıkları sonucudur

Tarih: 26 Temmuz 2017 Saat: 20:58

İslami Şura Meclis Başkanı Uluslararası İşler Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Lübnan’ın güvenliğinin tüm gurupların birliği ve Hizbullah’ın fedakarlıklarının sonucu olduğunu söyledi.

İRNA’nın bildirdiğine göre Abdullahiyan, Lübnan Meclisinde ‘’Direnişe Bağlılık’’ fraksiyonu başkanı Muhammed Raad ile yaptığı görüşmede, ‘’Lübnan Hizbullah’ı ve direnişin bölge ve dünya güvenliği ve terörizmle etkili mücadelede büyük rolü ve yardımları vardır’’ dedi.

Abdullahiyan, ‘’Hizbullah teröristlerin Lübnan ve Suriye’ye el uzatmaktan alıkoymuştur ve bölge istikrarını büyük katkılar sağlamıştır. Bölge güvenliği direniş ve Harem savunucuların kanlarına borçludur’’ dedi.

İran’ın Lübnan güvenliğini kendi ve bölge güvenliği gibi gördüğünü ifade eden Abdullahiyan, ‘’Tahran, Lübnan’ın ilerlemesindeki desteklerine ve Lübnan’daki tüm siyasi, dini ve milli guruplarla işbirliğine devam edecektir’’ dedi.

Raad de İran’ın desteklerine teşekkür ederek, bu desteklerin teröristlerin fitnelerinin batırılmasında önemli rolü olduğunu söyledi.

Raad, direniş cephesinin Suriye ve Lübnan’daki zaferlerini İran’ın desteklerine borçlu olduğunu söyledi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git