Arabistan: El-Avamiye’deki El-Masura mahallesini tamamen yıktık

Tarih: 16 Ağustos 2017 Saat: 14:21

Suudi yetkililer Katif’te bulunan el-Avamiye’deki el-Masura mahallesini tamamen tahrip ettiklerini açıkladı.

Arabistan’ın Doğu Bölgesi Belediye Başkanı şu açıklamada bulundu: Şiilerin yaşadığı El-Avamiye’deki el-Masura Mahallesini tamamen tahrip ettik ve iş tamamlandı.

Suudi Arabistan’ın Doğu Bölgesi Belediyesi Medya ve Halkla İlişkiler Bölümü Genel Sekreteri Muhammed Bin Abdulaziz el-Safyan yayımladığı basın açıklamasında şu açıklamalarda bulundu: El-Avamiye’deki el-Masura mahallesinin yıkımı tamamlandı ve enkaz kaldırma çalışmaları başlayacaktır. Açıklamada bu mahallenin yıkılma amacı “bölgenin 2 yıllık genişleme ve imar planının uygulanması” olarak açıklandı.

Öyle ki el-Avamiye’de yaşayan Şiiler bu uygulamaların kendilerine yönelik yapılan zulmün ve adaletsizliğin bir parçası olduğunu ve Suud Hanedanının bölgede imar ve genişleme planı bahanesiyle Şiileri sindirmeye çalıştığını belirttiler.

Suud Hanedanı ile bölge halkı arasında son bir aydır yaşanan çatışmalarda bölgedeki Şii halktan birçok kişi hayatını kaybederken çok sayıda kişi de yaralandı.

Suudi Arabistan Doğu Bölgesi Belediyesi Medya ve Halkla İlişkiler Bölümü Genel Sekreteri Muhammed Bin Abdulaziz el-Safyan ayrıca şu ifadeleri kullandı: El-Masura’da bulunan 488 evin tamamı yıkıldı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git