General Pakpur: Direniş güçleri İranlı danışmanlarla IŞİD’i yok edecek

Tarih: 23 Ekim 2017 Saat: 19:13

Bugün Tahran’da “Ordu ve Devrim Muhafızları; Birlik, Beraberlik ve Dayanışma” konulu bir toplantıda yaptığı konuşmada; Devrim Muhafızları ve Ordu kara kuvvetlerinin işbirliği ve koordinasyonuna işaretle, birlik ve beraberliğin önemli caydırıcı unsur sayıldığını vurguladı.
Düşmanın hiçbir zaman silahlı kuvvetlere sızma komplolarında başarılı olmadığına dikkat çeken Komutan Pakpur; Devrim Muhafızları ve Ordu’nun savunma gücünün daha da artması gerektiğinin altını çizdi.
Düşmanların terörist gruplarını eğitip, donattığına işaret eden Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı; “Eğer bu milletin evlatları ve danışmanlık hizmeti veren güçler olmasaydı, bölgenin durumu farklı olurdu ancak IŞİD artık yok edilmek üzeredir.” ifadelerini kullandı.
Düşmanın Ortadoğu için tüm planlarının suya düştüğünü hatırlatan Komutan Pakpur: ABD’nin İsrail’den bir iz kalmayacağını görünce IŞİD ve terörist grupları oluşturduğunu vurguladı.
Devrim Muhafızları Komutanı; direniş güçlerinin İranlı danışmanların yanında IŞİD’i yok etmekte olduğunu, ABD’nin İranlı güçlerin etkinliğini görünce önce Devrim Muhafızları’nı terörist örgütler listesine alacaklarını söylediklerini ancak saha sonra bir adım daha geri adım atarak Devrim Muhafızları’nı yaptırım listesine aldıklarını açıkladılar ancak buna rağmen yine de yenileceklerini kaydetti.
Komutan Pakpur sözlerinin son bölümünde şöyle konuştu: IŞİD yok edilmek üzereyken Amerikalılar IKBY’de referandumu gündeme getirdiler oysa dünya Irak’ı bir bütün olarak görmek istiyor.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git