Siyonist Suud rejimi Hizbullah aleyhindeki açıklamalarına devam ediyor

Tarih: 19 Kasım 2017 Saat: 16:25

Suudi Dışişleri Bakanı, Hizbullah aleyhinde yaptığı açıklamaları tekrar ederek, bir kez daha Hizbullah’ın silahsızlandırılmasını istedi.

Suudi Dışişleri Bakanı Adil El-Cübeyr, ülkesinin Hizbullah’a karşı düşmanca tutumunun devamında şu ifadelerde bulundu: ‘Hizbullah’ın yasa çerçevesi dışında faaliyette bulunmasına izin verilemez.

Hizbullah silahsızlandırılana kadar Lübnan barış yüzü görmeyecektir.’

Arabistan Dışişleri Bakanı ayrıca, Hizbullah’ın Saad Hariri’nin önüne engeller koyduğunu iddia etti.

El-Cübeyr daha önce de şu iddialarda bulunmuştu: ‘Biz müttefiklerimizle, Hizbullah’a karşı eylemlerde bulunulması konusunda görüş alışverişinde bulunacağız ve uygun bir zamanda bu konu hakkında karar alacağız.’

Adil El-Cübeyr aynı zamanda, Hizbullah’ın silahsızlandırılmasını ve Hizbullah’ın Lübnan’ın normal bir parçası haline gelmesini istedi.

Suudi Dışişleri Bakanı ayrıca Hizbullah’ın şu an, İran Devrim Muhafızlarının bir kolu olduğunu iddia etti.

El-Cübeyr perşembe günü Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian ile düzenlenen basın toplantısında, Lübnan’daki krizin asıl nedeninin Hizbullah olduğunu ve Hizbullah’ın Lübnan ordusunu esir aldığını ve otoritesini bu ülkeye dayattığını iddia etmişti.

Suudi Dışişleri Bakanı, Hizbullah’ın mevcut politikalarına devam etmesi halinde, Lübnan’ın istikrarsızlık ile karşı karşıya kalacağını söyledi.

Adil El-Cübeyr konuşmasının devamında, Hizbullah’ın milisleri bulunan bir terör örgütü olduğunu ve Lübnan’da yıkıcı eylemlerde bulunduğunu iddia etti.

Suudi Dışişleri Bakanı Adil El-Cübeyr Hizbullah’a karşı bu tip iddialarda bulunurken, Lübnan Dışişleri Bakanı Mısır ziyareti sırasında şunları söyledi: ‘Hizbullah, IŞİD teröristlerine karşı Lübnan’ı savunmaktadır.’

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git