İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı üçüncü kez deprem bölgesine gitti

Tarih: 06 Aralık 2017 Saat: 18:23

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı, Kirmanşah eyaletindeki Serpol Zahap’ta meydana gelen depremin ardından bu kenti üçüncü kez ziyaret etmek için bölgeye ayak bastı.

Yerel komutanlarla sorumlular tarafından karşılanan Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, Kirmanşah eyaletindeki Serpol Zahap’ta meydana gelen depremin ardından bu kenti üçüncü kez ziyaret etmek için bölgeye ayak bastı. Tümgeneral Caferi kente girer girmez Devrim Muhafızları ve Halk Seferberliği Güçleri’nin bölgesel komutanlarıyla sunulan hizmetleri yakından incelemek için bir araya geldi.

Devrim Muhafızları Genel Komutanı, ziyareti esnasında yaptığı açıklamalarda ise, “Devrim Muhafızları olarak, bir ay içerisinde Hatem-ül Enbiya (s.a) Karagahı’nın yaptığı uyumlu kaneksler vasıtasıyla depremzedelerin geçici iskanı için elimizden geleni yapacağız ve bu işlemin bitimine dek kanekslerin sayısı açısından herhangi bir sınırlama engeliyle karşılaşmayacağız. Geçici iskanın ardından da daimi iskan aşamasına geçilecektir ve bu operasyonun bitimine dek bölge sakinlerinin yanında yer almaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git